Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Poplatky
Publicita projektů
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Užitečné odkazy
Lúcký zpravodaj
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistKlub leteckých modelářů Louka

 

LETECKO MODELÁŘSKÝ KLUB LOUKA 

Již desítky let funguje v naší obci velmi úspěšně klub leteckých modelářů, nadšenců, kteří propadli kouzlu létání s modely letadel. V současné době tento krásný společný koníček  láska k letadlům a létání – spojuje devět členů. Kolik zájemců prošlo kroužkem za celou dobu jeho existence si ani nedovolím odhadnout.

Letecko modelářský klub (LMK) je zaregistrován pod číslem CZE-425 u Klubu leteckých modelářů České republiky, člena mezinárodní organizace CIAM FAI.

2019


BRIGÁDA NA LETIŠTI LOUKA

    V sobotu 23. března 2019 proběhla brigáda na místním modelářském letišti. Bylo potřeba upravit plochu pro přistávání radiem řízených modelů. Z určené plochy bylo potřeba nejprve odtranit drny se starou trávou, pole porovnat. Pak proběhl osev trávovým semenem a vše se nakonec zaválcovalo. Teď už jen budeme čekat na déšť.

Fotky jsou  ZDE

 


2018

DRAKIÁDA

Článek je  ZDE


 

 2017

Neděle 1.10. Lůcká drakiáda - 13.30 hod na modelářském letišti LKM Louka směr Blatnička.20. srpna připravili členové LMK v Louce na domácím letišti soutěž o Pohár starostky obce. Vzhledem k počasí se nedostavil potřebný počet soutěžících, soutěž byla odložena. Probíhala jen soutěž jednotlivců.


2014

 DRAKIÁDA

LKM Louka opět po roce pořádal soutěž draků. Rovněž i letos se soutěžící sešli na louce u vlakové zastávky v neděli dne 26. října.

V červenci se nám podařilo odlétat dvě zbývající soutěže rádiem řízených modelů poháněných elektromotorem LÚCKÁ ELEKTRA 2 a3, které byly v plánu klubu Louka. Účast byla 16 soutěžících na každé soutěželekter ve Strážnici. Na těchto soutěžích se umístil Pavel Maňák 1x na 1. místě a 2x na druhém místě.

 Září bylo opět plné činnosti. Byly uskutečněné dvě soutěže

Putovní "Horňácký pohár" vyhrál pro rok 2014 Dalibor Jagoš a předával mu ho vítěz loňského roku Pavel Maňák

6.9.2014 se Pavel Maňák a Mirek Maňák zúčastnili mistrovství ČR v kategorii RC elekter ve Štěpánově. Pavel Maňák skončil na 12 místě a Mirek Maňák na 18. místě ze 34 soutěžících.

 i, a to Třebíč, Malacky, Louka, Holíč, Litovel, Štěpánov, Letovice. V srpnu jsme byli na soutěži rádie řízených větroňů, které měly být odlétané podle sportovního kalendáře ČR, jedna již 16.3.2014, ale byla odložena pro nepřízeň počasí. Zvítězil Václav Hučík, druhý byl Dalibor Jagoš a třetí Jan Trn. Ve druhé soutěži byl na 1. místě Jan Škopík, 2. místo obsadil Dalibor Jagoš a 3. místo Milan Koryčanský. Obě soutěže byly 7.9.2014.

Ohlédnutí za rokem 2013

Klub přibral do svého   středu nového člena Tomáše Gazárka. Současný stav byl v roce 2013 10 členů. Náčelník klubu je Ing. Šmehlík Miroslav. 

Činnost která byla v plánu podle kalendáře Svazu leteckých modelářů ČR, nebyla splněna  na 100%. V plánu bylo uspořádat podle kalendáře I soutěž kategorie "H" dvakrát kategorie " A3", pětkrát kategorie rádiem řízených modelů "RC V1 - Horňácký pohár". Třikrát rádiem řízených modelů s pohonem elektro - motorem kat RC EO "Lúcká elektra" a pro děti Drakiádou. Pro nepříznivé  počasí se neuskutečnily dvě soutěže kategorie RC V1.

Kat. A3: V této kategorii létalo  v celé České republice celkem 44 soutěžících. Naši modeláři se účastnili 11 soutěží a umístili se na 24 místě Škopík Jan a Maňák Pavel na 42 místě.

Kat. RCV1: Celkem mělo být 5 soutěžících, ale pro nepříznivé počasí se 2 soutěže nekonaly. Nejlépe si vedl Maňák Pavel č. 31, na 2. místě Jagoš Libor a na 3. místě Škopík Jan č. 231. Putovní Pohár Horňácka si odnesl Maňák Pavel

Kat. RCEO: Nejlepším modelem z Louky byl Pavel Maňák, který se dělil o 1. místo s Vladislavem Horníkem z Uničova a Tomášem Hlavinkou z Litovle. Jagoš Libor skončil na 7. místě. Maňák Miroslav na 18. místě a Škopík Jan na 28. místě. Celkem létalo v celé ČR 54 modelů. Mimo tento celostátní žebříček, kde se počítají 3 a více nejlepších výsledků, bylo v Letovicích mistrovství ČR v kategorii RCEO a naší modeláři Pavel Maňák se umístil z 18 soutěžících na 6. místě a Miroslav Maňák na 11. místě.                                     

                                                                                                     Škopík Jan, Louka č. 231   

                                                        

DRAKIÁDA

Na nedělní drakiádě 29.září se na kopci u nádraží sešlo 44 soutěžících dětí z 8 obcí a měst. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - v doma vyrobeného a namalovaného draka a v dosažené výšce. Počasí nám opět přálo, bylo slunečno 24°C, vítr nárazový do 3m/sec. Některé děti měly problém dostat draka do nějaké větší výšky, ale komu se podařilo vyletět nad 50m, tak už snadněji dosáhl 80m a výše. draci vyrobení doma létají lépe.

V kategorii namalovaných draků zvítězili:

1. Jagoš Dominik        Louka 62                               25 bodů

2. Sabotová Ria          Louka 311                             18 bodů

3. Kočí Robert            Veselí nad Moravou               17 bodů

V dosažené výšce zvítězili:

1. Koryčanský Jan          Hroznová Lhota                  170 metrů

2. Škopíková Sabina       Hodonín                              165 metrů

3. Škopíková Valentýna   Chropyně                           160 metrů

Poděkování patří všem sponzorům: Elektro Maňák, Smíšené zboží Maňáková Hana, Průmyslové zboží Jagoš Dalibor, potraviny Kučera, Obec Louka a Klub leteckých modelářů Louka, dále všem, kteří pomáhali při soutěži.

zpracoval: Jan Škopík

 


 Modelářská činnost začíná již od 1.ledna 2013. V lednu modeláři uspořádali 2 soutěže:

13. ledna byla soutěž rádiem řízených modelů RC V1, kde se účastnilo 7 modelářů z Louky a Hodonína. zvítězil:

1) Pavel Maňák z Louky

2) Škopík Jan z Louky

3) Hučík Václav z Blatničky

27. ledna pořádali modeláři z Louky další 2 soutěže volných modelů kategorie "A3" a jednu soutěž kategorie "H" (házedla). Model se hodí z ruky a má letět 60 sekund - 10 startů.

A3 je soutěž modelů, které se vypustí za šňůry 25m a model letí neřízen sám 60 sec. Létá se v každé soutěži 5 startů. V kategorii "A3" po rozlétání byl:

1) Gablas Bonislav ze Zlína

2) Gloziga František z Holešova

3) Pavel Němec za Zlína

v kategorii "H" byl:

1) Mitáš Lubomír z Kunovic

2) Navrátil Pavel z Břeclavi

4) Maňák Pavel z Louky

Dále se modeláři z Louky zúčastnili v lednu dalších 4 soutěží pořádaných jinými kluby - Břeclav, Zlín. Modeláři létají s modely za každého počasí pokud není vítr o rychlosti větší než 7 m/sec. a pokud terén není nezpůsobilý a mohlo by dojít ke zranění.

Zpracoval Jan Škopík

 

 a vzhůru do roku 2013

 


Drakiáda 14.10.2012

článek je ZDE

 

 Soutěž 15.7.2012  a 29.7.2012

reportáž je ZDE

 


 

V roce 2005 se členové klubu účastnili celkem 43 soutěží v pěti různých katagoriích včetně Slováckého poháru, sami uspořádali 14 soutěží s mezinárodní účastí ve čtyřech kategoriích. Členové klubu jsou zastoupeni v celorepublikových žebříčcích a v kategorii "RC V1" dokonce dominují. Putovní pohár HORŇÁCKA pro rok 2005 vyhrál Dalibor Jagoš z LMK Louka.

Bližší informace o činnosti LMK, probíhajících soutěžích a řadě technických detailů naleznete na webových stránkách klubu www.modelar.org, popřípadě kontaktujte přímo člena klubu a webmastera LMK Dušana Škopíka (skopik@centrum.cz).

Fotografie v rubrice: © www.modelar.org, 2007

 

 

Aktuality z obce...


9. září 2019
Nohejbal 2019


30. května 2019
KOŠT GULÁŠŮ


Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
sobota, 22. února 2020
celkem přístupů:
návštěvníků online: 511
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Poplatky | Publicita projektů | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Užitečné odkazy | Lúcký zpravodaj | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2020, Obec Louka