Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Poplatky
Publicita projektů
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Užitečné odkazy
Lúcký zpravodaj
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistČeský červený kříž

 

 


 2019

Výstava ke 100. výročí založení ČČK.

Článek najdete ZDE

 

Více podrobností o práci místní organizace ČČK najdete ZDE.

 

Článek z výšlapu 2019 najdete  ZDE

 


2018

Pozvánka na výšlap

Pozvánka na přednášku lékaře

 


Sobota 6.ledna

Již tradičně mezi první aktivity v roce patří výpomoc při Tříkrálové sbírce. Již dlouhá léta paní Pokorníková a Maňáková připravují pro koledníky malé občerstvení, které podávají po návratu z koledníků z koledování.Diakonie Broumov - poděkování za spolupráci

Vážení přátelé,                                                                                                                
rádi bychom Vám poděkovali za spolupráci v uplynulém roce 2017 a věříme, že i v tom nadcházejícím budou naše pracovní a přátelské vztahy úspěšně pokračovat. 
Vážíme si Vašeho času a  úsilí, se kterým společně s námi pomáháte potřebným.

S upřímným pozdravem                    Ing. Pavel Hendrichovský - předseda družstva


2017

Pátek 27.10 - připravujeme Světluškový průvod. Sraz účastníků v 17,30 před KD

4. června výbor ČČK uspořádal po roce Besedu pro důchodce naší obce. Tak jako již tradičně několik desetiletí jsme bavili naše dříve narozené spoluobčany kulturním programem, tombolou, k tanci a poslechu hráli členové skupiny Rytmus. Rovněž bylo připraveno i malé pohoštění.

 

1. března se  konala valná hromada MS ČČK  na které se rozhodlo setrvat v dosavadní činnosti. Zároveň proběhly volby výboru na období 2017 - 2021. Členové budou pracovat v tomto složení: předsedkyně Anna Vašicová, Louka č. 48, místopředseda Antonín Maňák, Louka č. 177, pokladní Božena Pokorníková, Louka č. 96, jednatelka Růžena Galečková, Louka č. 339, revize pokladny PHARMDr. Vlasta Dvorská, Louka č. 224 a Simona Hozáková Louka č. 297, Další úřadujicí členky: Božena Hrbáčková, Louka č. 205, Marie Maňáková Louka č. 11, Hana Hudečková, Louka č. 9, Věra Maňáková, Louka č. 189, Františka Mikesková, Louka č. 45, Zdeňka Šmehlíková, Louka č. 134, Pavla Vašicová, Louka 371

 

 

14. leden . Výbor členů českého červeného kříže se sešel v sobotu 14. ledna v přísálí kulturního domu ke společné schůzi, kde byl stanoven program činností v roce 2017.

Sobota 7.ledna, tak jako již několik let předešlých, poskytly členky Českého červeného kříže občerstvení koledníkům Tříkrálové sbírky. Letos si opravdu teplý čaj zasloužili, venku mrzlo -12°C, pozitivní byla jasná obloha a bezvětří.  

     


2016

Světluškový průvod

Středa 26. října podvečer se sešli světlušky, berušky a broučci ke společnému putování před zimním spánkem. Za doprovodu hudby prostřednictvím obecního rozhlasu a doprovodu rovněž velkého počtu dospělých jsme prošli Dolní konec a po pravé straně hlavního průtahu obcí. Tak jako minulé roky i letos, bylo připraveno před Obecním úřadem malé pohoštění.

Pokrevní bratři

Úterý 7. června naše společná akce byla návštěva Slováckého divadla v Uherském Hradišti na muzikálové představení Pokrevní bratři. V hlavní roli jsme mohli vidět známou herečku Ivetu Blanarovičovou. Autobusovou přepravu jsme využili autodopravu Škopík, Louka. Za podporu našich aktivit děkujeme neznámému sponzoru.

Pěší túra Horní Lhota - Luhačovice

Neděle 5.června jsme uspořádali pro milovníky pěší turistiky tentokrát výšlap po okolí Luhačovic. Start naší pěší túry byl v Horní Lhotě u kostela směrem na zříceninu Egelsberg, dále na Komonec. zříceninu Starý Světlov kde jsme si při společném posezení opékali špekáčky. Po občerstvení jsme pokračovali na Malenisko, známé poutní místo. Cíl našeho putování byl přes Pozlovice, přehradu u Luhačovic až Luhačovice kolonáda. U kolonády nás čekal autobus Škopík.

Beseda pro důchodce

Neděle 15 května odpoledne jsme opět po roce věnovali našim dříve narozeným spoluobčanům na již několik desetiletí tradiční Besedě pro důchodce. Tak jako jiné roky, tak i letos jsme je bavily kulturním programem, tombolou. K tanci a poslechu hráli členové skupiny Rytmus. Podávalo se tradiční občerstvení.

Sbírka Diakonie

Sobota 9. dubna od devíti do dvanácti hodin v prostorách moštovací místnosti zahrádkářů skladovali dárci pro ně již nepotřebné nádobí, sklenice, boty, oblečení pro Diakonii Broumov se kterou ĆĆK Louka mnoho let spolupracuje. I přes to, že u obecního úřadu je přistaven kontejner na ošacení, sešlo se spousta balíků a balíčků, které poslouží potřebným a podpoří těžko zaměstnatelné občany v pracovní činnosti. Všem dárcům za jejich podporu děkujeme.

Sbírku za výbor ČČK Louka dozorovaly paní Růžena Galečková a Božena Pokorníková.

První pomoc při úrazech MUDr. Petr Dvorský

Pátek 18. března jsme v přísálí kulturního domu uskutečnili Přednášku první pomoc při úrazech a nenadálých situacích. Přednášel MUDr. Petr Dvorský. Přednáška byla spojena s videoprojekcí.

Tříkrálová sbírka

Sobota 9. ledna. Mezi každoroční aktivity členek červeného kříže patří výpomoc při Tříkrálové humanitární sbírce. Taky letos věnovaly svůj čas a pro koledníky připravily malé pohoštění.


 

2015 

BESEDA PRO DŮCHODCE NAŠÍ OBCE

Tak jako již tradičně několik desetiletí výbor ČČK ve spolupráci s obecním úřadem v Louce uspořádal poslední květnovou neděli Besedu pro důchodce naší obce. Naši senioři byli baveni kulturním programem, ve kterém vystouply mažoretky z naší školy, břišní tanečnice, které vede paní Lenka Šlosárová. Divadelní pohádku sehrála děvčata pod vedením Petry Vystrčilové. Báseň a písničku zazpívaly Terezka Sečkařová a Johanka Hořáková. Gymnastickou sestavu s kruhy předvedla Ria Sabotová. Taky pozdravili písněmi členové Mužského pěveckého sboru Louka. Tak jako vždy se podávalo pohoštění, k tanci či poslechu hrála skupina rytmus. V bohaté tombole vyhrával každý. Za příspěvky všem sponzorům srdečně děkujeme.

 

PĚŠÍ TÚRA PÁLAVA

V sobotu 23. května. Mezi každoroční aktivity červeného kříže patří pěší túra pro všechny věkové kategorie. Tentokrát jsme se vydali za krásami Pálavy. I přes ranní zaváhání, zda vyjet nebo ne, bylo totiž pod mrakem, sem tam i kapka spadla, jsme vyrazili. Směr naší trasy byl Pavlov - Děvičky - Děvín - Sirotčí hrádek - Turold - Kozí hrádek - Mikulov. Po Sirotčí hrádek jsme doputovali všichni. Společně opékali špekáčky, ochutnali výborné pálavské vínko. Zde se skupina rozdělila na ty zdatnější, kteří pokračovali dál pěšky až do Mikulova. Ostatní nasedli pod Sirotčím hrádkem v Klentnici do autobusu a v Mikulově si prošli cestu na Svatý kopeček. Tato unikátní kulturní památka byla zrenovována a v plné kráse září nad Mikulovem. Měli jsme možnost se zúčastnit odpoledních slavností města Mikulova. Kdo měl zájem, mohl využít pouťových atrakcí. Tak, jak nám předpověděl správce CHKO Pálava pan František Foltýn, že déšt přijde v odpoledních hodinách, tak se i stalo. Pršet začalo až při návratu do autobusu, no a pak byl vydatný déšť po celé cestě zpět. Za šťastný návrat děkujeme panu Štěpánu Škopíkovi, který nás vezl, tak neznámému sponzoru za příspěvek na úhradu cesty. S uspokojením a bez nehody jsme se vraceli domů. Věkový rozdíl mezi našimi turisty byl tentokrát 65 let. Nejmladší účastník byl sedmiletý a nejstarší bude slavit 72 narozeniny. Zachovejte nám přízeň a na rok se vydáme pěšky  za krásami vlasti opět v naší  květnu.

DIAKONIE v sobotu dne 16. dubna  2015 členky ČČK opět uspořádaly humanitární sbírku pro Diakoniii Broumov. Přesto, že jsou v obci umístěny kontejnery na ošacení jeden u obecního úřadu, druhý u samoobsluhy Jednota, se nasbírala větší polovina nákladního auta. Převážně zboží jako je nádobí, skleničky, vše co by se rozbilo a co se nadá  vložit do kontejnerů. Dozor při sbírce za výbor prováděla Boženka Pokorníková a Boženka Hrbáčková, za to jim děkujeme a občanům za pochopení a poskytnutí příspěvků.


 

2014


SVĚTLUŠKOVÝ VEČER

Uspořádaly členky výboru ČČK v podvečer státního svátku 27. října. Světlušky, berušky a broučci se sešli před obecním úřadem s rozsvícenými lampiónky a lucerničkami se po krátké vzpomínce na zemřelé vojáky v první světové válce od pomníku padlých vydali posvítit přes celou obec. Po návratu zpět byly obdaření beruškami Deniskou a Petruškou dárky. Podával se čaj, pro dospělé svařené víno. Celkem se sešlo 121 dětí včetně doprovodu. Za poskytnutí drobných dárků pro naše světlušky sponzorům děkujeme.

PĚŠÍ TÚRA NA JAVOŘINU

Rovněž tato aktivita patří ke každoročním. Tentokrát jsme vyrazili 22.června a našim cílem byl nejvyšší vrchol Bílých Karpat - Javořina. Na Vápenky nás vyvezl pan Štěpán Škopík autobusem. Skupina 36 dospělých a 9 dětí v 9,15 vyšlápla zdolat nejvyšší vrchol. Zpáteční cesta vedla okolo pomníku Dibrova, přes Kubíkův vrch na hotel Háj na Nové Lhotě. Zde jsme měli možnost opéct špekáčky,  ochutnat speciality hotelu. Domů jsme jeli opět autobusem. Túra byla dlouhá 18 km a zvládli ji všichni, i nejmladší dvaapůlletý Toníček Šraděja.

 

BESEDA PRO DŮCHODCE 

Tak jako každý rok tak i letos, ale tentokrát v neděli 4.května byla pro důchodce uspořádána Beseda pro důchodce naší obce. Tentokrát bylo přítomno kolem devadesáti našich seniorů. Kulturním programem je bavili žáci zdejší základní školy, Mužský pěvecký sbor Louka a taneční vystoupení žáků základní školy v Lipově. Členové divadelního kroužku při základní škole pod vedením paní Petry Vystrčilové sehráli divadelní hru Návštěva u Denisky a taky zatančily mažoretky. K tanci a poslech hrála skupina Rytmus. Podávalo se obvyklé pohoštění. Taky tombola bylo bohatá, děkujeme všem sponzorům a dárcům za příspěvky.

 

DIAKONIE  28. 2 a 1.3.2014

Sbírka ošacení pro DIAKONII Broumov se konala v pátek 28. února a v soboru 1. března v místnosti zahrádkářů. Tak jako při každé minulé sbírce dozorovala paní Božena Pokorníková. Občané z Louky mají pochopení pro potřebnost této akce a opět se sešlo velké množství nejen ošacení, ale i lůžkovin nádobí.  Za kladný přístup našich občanů všem děkujeme.

 

2013

 

MOŽNÁ PŘIJDE I MIKULÁŠ

Kulturní dům v Louce ožil v sobotu odpoledne 7. prosince andílky, Mikuláši a čertíky. Český červený kříž pro ně uspořádal odpoledne plné her při hudbě, kterou provozoval pan Helísek z Velké nad Veličkou. Podvečer po setmění přišel i opravdový, velký Mikuláš v doprovodu andělů s košíky plnými dárečků pro všechny zúčastněné děti. Ale taky z pekla vyletěli doopravdoví velcí čerti. Ten, kdo měl v čertově knize puntík, byl v pytli odnesen do pekla. Hodné děti se vykoupily básničkou nebo písničkou. Podával se dětský punč, párek v rohlíku, pro dospělé káva, čaj červený i bílý.

Fotky ke shlédnutí zde a také zde :)

 

PŘEDNÁŠKA  "PRVNÍ  POMOC PŘI  ÚRAZECH"

se uskutečnila v sobotu dne 2. března 2013 v 16,00 hodin v přísálí Kulturního domu .

ČLÁNKE JE ZDE

 

                            SBÍRKA DIAKONIE

Sobota 6. července probíhala ve spolupráci s DIAKONIÍ Broumov sbírka ošacení tentokrát pro postižené záplavami v Čechách. Opět na hasičské zbrojnici za dozoru paní B. Pokorníkové  a R. Galečkové. ČČK tentokrát přispěl i finančními prostředky na dopravu.

 

26.5.2013        

 BESEDA PRO DŮCHODCE NAŠÍ OBCE

Mezi každoroční tradiční akce patří posezení s našimi seniory, které se letos uskutečnilo v neděli 26.května na Kulturním domě. výbor připravil pěkný kulturní program, bohatou tombolu, občerstvení, k tanci či poslechu hrála skupina Rytmus z Veselí nad Moravou.

 

 

19.5.2013

ČERTOVY SKÁLY U LIDEČKA , PULČÍNSKÉ SKÁLY

Pěší turistika pro každou věkovou skupinu tentokrát na Čertovy skály u Lidečka, Pulčínské skály. Celkový počet účastníků byl rekordní 67 turistů v rozmezí 67 let. Nejmladšímu nebyli ani tři roky. Výlet byl spojen s opékáním špekáčků v překrásné přírodě u Francovy Lhoty. Převoz byl zabezpečen autobusem Autobusová doprava Škopík.

 

 SBÍRKA DIAKONIE

 v sobotu dne:23.2.2013        9 - 11 hodin 

Hasičská zbrojnice - místnost zahrádkáři ěci prosíme zabalené do igelitových pytlů či krabic,aby se nepoškodily transportem ěkujeme za Vaši pomoc Bližší informace Vám rádi sdělíme: tel. : 224 316 800, 224 317 203

 


 

 

PYŽAMOVÉ PÁRTY

Sobota 2. února 2013, začátek ve 14,30 hodin, kulturní zařízení Louka.

Pyžamová párty pro děti byla už třetí v pořadí ze zdařilých akci ČČK za poslední dva roky(Maškarní ples a Bál broučků a berušek). Odpoledne plné her, soutěží, písní a tvorby mohly děti prožít v sobotu 2. února na KD v Louce. K tanci hrála živá hudba Tom a Jerry (Tomáš Hrbáček, Jan Maňák). Párty průvodním slovem moderovala víla "Barborka" (Barbora Hrbáčková). Soutěže a zábavné hry připravily Maruška Škopíková a Monika Křápková. Odpoledne bylo zpestřeno vystoupením dětí z mateřské školy Country tancem pod vedením p. uč. Jagošové. Lúčánek pod vedením učitele Hrbáče věnoval kytičku písní. Divadelní kroužek při základní škole sehrál divadelní hru Sněhurka a sedm trpaslíků v režii paní učitelky Vystrčilové, hudební doprovod pan ředitel Vystrčil a pan učitel Hrbáč.

Každé z dětí mělo možnost vyhrát v tombole přímou cenu. Další krásné slosovatelné ceny byly na vstupenky. Dary do tomboly připravily členky ČČK Louka, rodiče a sponzoři z řad podnikatelů. Všem za poskytnuté příspěvky srdečně děkujeme, pomohly zpestřit odpoledne a rozzářit dětské oči. V bufetu se podával párek v rohlíku, dětský punč, gumítci, fručka a jiné dobroty. Na své si přišli i tatínci, někteří z nich se dostavili v přiléhavých kostýmech. Nejmladší účastník párty byl Šimon Machálek.

 


  

Pozvánka na pyžamovou párty 2.2.2013


  

 

 2012


 

Přednáška "První pomoc" 16.10.2012

celý článek  ZDE

 

 

Přednáška lékaře na téma "nemoci pohybového ústrojí"  30.5.2012

článek ZDE

 

 

 

Květinkový bál 5.května 2012

 

Humanitární  sbírka 25-26.5.2012 

 

Přednáška pro veřejnost 2.3.2012


 

Článek ZDE

  


 

Pěší túra s ČČK

Článek ZDE

 


 

 

Humanitární sbírka

Článek ZDE

 


 

 

ČČK Louka vyhlašuje

humanitární sbírku

ve dnech 25. a 26.2.2011

 pro Občanské sdružení DOIAKONIE Broumov.

Více informací ZDE

 


 

 

VÝLET NA PÁLAVU 3.5.2009

Letošní cíl výletu pro všechny věkové kategorie byla chráněná krajinná oblast Pálava. Do posledního místa zaplněný autobus nás přivezl do Pálava, odkud následovala pěší túra do Mikulova. V pohodovém tempu jsme si vychutnali rozhled do širokého okolí, ...

 

 

 

vyhlášení Humanitární sbírky 18.4.2009

 

 

 

 Výšlap do okolí.

 

 Dne 29.6.2008 byla uspořádána pěší túru pro všechny věkové kategorie po stráních a nádherně rozkvetlých loukách plných bylin a orchidejí katastrálního území Velké nad Veličkou, Suchova a Louky spojenou s opékáním špekáčků. Nejmladší účastník 7 let nejstarší 61. Tentokrát 17 kilometrová trasa byla zvládnuta bez dopravních prostředků,  zakončená posezením v místním hostinci U zvonice.

 

 

 

 NÁVŠEVA DIVADLA NA BUCHLOVĚ

 

Ve čtvrtek dne 3.7.2008 byl ČČK Louka vypraven autobus se 47 účastníky na divadelní představení „Tcháni – aneb jak neprovdat dceru“ , které měli  sehrát herci Slovácké divadlo Uherské Hradiště na hradbách Buchlova. Pro nepřízeň počasí se divadelní představení hrálo ve Slováckém divadle Uh.Hradiště. Škoda.

 


  PĚŠÍ TÚRA

Pro tento rok si pro nás náš průvodce - Antonín Maňák, připravil trasu z nádraží Vrbovce do Filipova údolí


Již samotná cesta "Slováckým Pendolinem" byla pro děti a mnohé dospělé nevšedním zážitkem.


Hned na nádraží Vrbovce následovalo seznámení s trasou a nezbytná "dezinfeke" při cestě do zahraničí :-)


Na celnici doslataly děti razítka, které se už za několik měsíců stanou zbytečnými


V oboře jsme si mohli prohlédnou malé i velké divočáky


U "Lajzových rybníků" nám chutnaly opekané špekáčky a občerstvení, které pro nás přichystal pan Lajza.


V cíli cesty nás očekávaly víly. Každý dostal vavřínový věnec. Děti dostaly malou sladkost. Dospělí museli absolvovat test znalostí a poté byli odměněni také.

 

 

Beseda pro důchodce 2007

Výbor ČČK každoročně poslední květnovou neděli pořádá BESEDU pro důchodce naší Obce.Letošní proběhla 27.5. V kulturním programu vystoupili žáci zdejší ZŠ se svými písníčkami, básničkami a pásmem secvičeným na Mladé Horňácko pod vedením p. učitelky Karáskové a p. ředitele Ph.Dr. Ant.Mičky.

 

Po malém občerstvení k tanci a poslechu hrála skupina Rytmus .Jako zpestření byla připravena bohatá tombola.

Na závěr hudebníci zahráli
 Mariánské písně při Májové pobožnosti ve zdejším kostele.

 

Podzimní výšlap na Lopeník 2006

 

 

 Zájezd na divadelní představení.

 

 

Aktuality z obce...


9. září 2019
Nohejbal 2019


30. května 2019
KOŠT GULÁŠŮ


Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
sobota, 22. února 2020
celkem přístupů:
návštěvníků online: 478
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Poplatky | Publicita projektů | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Užitečné odkazy | Lúcký zpravodaj | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2020, Obec Louka