Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Poplatky
Publicita projektů
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Užitečné odkazy
Lúcký zpravodaj
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistSbor dobrovolných hasičů

 

 


2020


2019

 


Oslava 130. let od založení našeho sboru.

Článek je ZDE

_______________________________________________________

Košt gulášů 2019

Článek je ZDE

 

 


2018

Dětské oddělení Nemocnice Kyjov 11. září 2018

 

Sbor dobrovolných hasičů Louka děkuje obci Louka, všem týmům a hlavně všem návštěvníkům za podporu a účast na koštu gulášů v roce 2018. Košt gulášů v obci Louka se oproti jiným koštům liší hlavně v oblasti dobročinnosti. V letošním roce se sbor dobrovolných hasičů Louka opět rozhodl darovat peněžní výtěžek z prodaných porcí Dětskému oddělení Nemocnice Kyjov. 11. září se zástupci sboru hasičů Louka se starostkou obce Annou Vašicovou vydali na předání šeku společně s dárky od obce Louka a Českého červeného kříže Louka. V nemocnici nás přivítal pan primář MUDr. Milan Tauš s vrchní sestrou a také ředitel Nemocnice Kyjov Ing. Mgr. Lubomír Wenzl. Peněžní dar v částce 25 000 Kč poslouží oddělení na nákup lůžkovin pro malé nemocné pacienty. Díky vstřícnosti a velkorysosti návštěvníků se do celkové částky zahrnula také peněžní částka z dobrovolného příspěvku, která činila 4 353 Kč.

Děkujeme za podporu a za dobročinnost návštěvníků, kdy opravdu vyčleněná částka vždy putuje do nemocničního oddělení. Doufáme, že nás také podpoříte svou návštěvou na Hasičském plese, který se bude konat 19. ledna 2019. 

  Informace o výsledcích koštu gulášů
ZDE


 

Dne 4. května slaví svůj svátek svatý Florián - ochránce v nebezpečí ohně, vody a války, patron hasičů, kominíků a zedníků.

Svatý Florián, jehož jméno je z latinského slova ,,florianus“ a v překladu znamená ,,kvetoucí, rozkošný“ se narodil někdy v polovině 3. století v dnešním Zieselmaueru u Vídně. Pocházel z vojenské rodiny a byl vojenským úředníkem. Za vlády císaře Diokleciána roku 284 - 305 se stal jednou z obětí jeho zásahu podle protikřesťanských ediktů v roce 303 a 304. Svatý Florián, vysloužilý velitel pluku římských legií a vedoucí kanceláře císařského místodržícího v římském Lauriaku (dnešní Lorch u Ennsu v Horním Rakousku) - v hlavním městě provincie Noricum - se dostal do žaláře za pokus osvobodit 40 uvězněných křesťanů. Bylo na něj naléháno, aby se vzdal víry. To však odmítl. Byl krutě mučen. Soud nevzal v úvahu jeho zásluhy v armádě ani jeho bezúhonný život. Nakonec mu dne 4. května roku 304 kat přivázal na krk mlýnský kámen a hodil jej do řeky Ennsu, kde utonul. Floriánovo mrtvé tělo bylo vyplaveno na skálu, kde ho hlídal orel, aby ho nemohli pohané zhanobit. Vdova Valerie jeho tělo tajně pochovala na svém statku nedaleko Lince v místě, kde se dnes rozkládá město St. Florian. Nad jeho hrobem byl v 6. století vystavěn augustiánský klášter. Jeho ostatky byly přeneseny do Říma a v roce 1183 je získal od papeže polský král Kazimír, ten je uložil v nově vystavěném chrámu svatého Floriána v Krakově, odtud část ostatků získal také Karel IV., dnes jsou uchovány v chrámu svatého Víta v Praze. Svatý Florián se stal patronem hasičů proto, že byl usmrcen vodou, která je protikladem ohně a používá se k hašení. Floriánovo „hasičství“ je také možné vyložit jako hašení požáru lidské zloby a nenávisti. Svatý má proto v rukou nádobu vody života, která má hasit vyprahlost a zlo.

 

"Kde pálí ohně žár a vzrůstá hřích a svár,
pomocník je nám dán, svatý Florián".

 V sobotu 4. května náš sbor uctil památku sv. Floriána položením kytice před sochu patrona hasičů.


2017

Sobota 4. listopadu - v kostele Panny Marie Růžencové bude sloužena mše svatá za hasiče z Louky. Celebrovat bude P. Kliment Mikulka. Po mši svaté půjdeme průvodem k hasičské zbrojnici, kde bude posvěcena hasičská technika - CAS25, nový DA a socha svatého Floriána
  27. října převzal starosta hasičů Vlastimil Horák  spolu se starostkou  obce Annou Vašicovou repasovanou CAS25 pro JSDH Louka.

 

 


 

Hasičské závody v rámci 9. hasičského okrsku

Po osmi letech se opět sbor dobrovolných hasičů Louka dočkal pořádání okrskových hasičských závodů v obci Louka. V sobotu 09. 09. 2017 v dopoledních hodinách členové sboru připravovali prostranství areálu Pod Vrbama k uskutečnění této akce. Díky zapůjčeným terčům, káďi a časomíře mohly závody v 16.00 hodin odstartovat.
Prvotního slova se ujal starosta 9. hasičského okrsku pan František Potěšil. Celý průběh závodu komentoval pan Zdeněk Janků a na dodržování pravidel dohlížel pan Martin Lipár. Do závodu v kategorii muži nastoupily 3 družstva a v kategorie ženy se proti sobě utkaly dva týmy. S překvapivým vítězným časem 19,05 s se umístil domácí tým mužů, kterému pomáhaly ženy z Lipova. Na druhém místě tým z Hrubé Vrbky 19,97 s a krásnou třetí příčku obsadil tým z Velké nad Veličkou 23,50 s. V závodě žen mezi sebou soupeřily ženy z Lipova a z Kuželova. Pro diváky obzvlášť příjemnou podívanou s vítězným časem obsadil první příčku tým žen z Kuželova 20,20 s a na lipovská děvčata, která pomohla k vítězství našim chlapům, zbylo druhé místo s časem 22,24 s. Za účast a podané výkony všem zúčastněným závodníkům děkujeme.

Během slunného sobotního odpoledne se mohli návštěvníci občerstvit v bufetu studeným pivem, domácí limonádou nebo burčákem. K zakousnutí byla připravena klobása přímo z udírny.

Jménem SDH Louka děkujeme všem občanům, kteří přišli podpořit tuto akci a budeme se těšit na další okrskové závody, kterých se jakožto vítězové putovního poháru zúčastníme.   

 

 

                                      

 

 


Dětské oddělení Nemocnice Kyjov 30.8.2017
 


Naši hasiči se dočkali nového dopravního automobilu
 

16. srpna převzal velitel hasičů Jan Zrini od zástupce firmy Autospol Uherské Hradiště osobní devítimístné víceúčelové vozidlo Ford Tranzit. Vozidlo je určené pro přepravu osob, včetně hasičů bez výzbroje a pro evakuaci osob při plnění úkolů na úseku ochrany obyvatelstva.

další FOTO zde

Postřehy z vaření gulášů naleznete ZDEPostřehy ze sběru a brigády naleznete ZDE 
 

Obec Louka děkuje JSDH v Louce za velmi rychlý a včasný zásah při požáru zahraní chatky pana Františka Škopíka, který vznik na základě špatné komunikace při rozdělávání ohně k kamínkách. Na likvidaci tohoto požáru se podílelo pět jednotek hasičů nejen našich, ale i z okolí.

Rovněž poděkování patří za výpomoc při zmítání v sobotu 1. dubna technických budov - zázemí pro techniku za kulturním domem.


Ples se našim mladým hasičům přes velkou obavu vydařil. Po zahájení starostou hasičů Vlastikem Horákem vystoupily mažoretky z Veselí nad Moravou. K tanci a poslechu až do časných ranních hodin hrála dechová hudba Blatnička. Návštěvníci si měli možnost ochutnat z připravených jídel vepřový nebo kuřecí řízek s bramborovým salátem, špíz s americkými bramborami nebo těstovinový salát. Byla připravena bohatá tombola za kterou hasiči děkují všem dárcům a sponzorům. Tímto plesem byla ukončena letošní plesová sezóna v Louce.

 


 

 Oslavy 120 let sboru 28.6.2009

Ke 120 výročí založení hasičského sboru v Louce byla veřejnosti zpřístupněna dobudovaná hasičská zbrojnice. A protože ji všichni znáte zvenčí, přináším několik fotek interiéru.

jistě uznáte, že kluci odvedli obrovský kus práce

Odpoledne pak proběhlo na hřišti "Pod Vrbama" soutěžní klání 9 hasičských sborů z okolí.  Kromě času, museli hasiči bojovat i s nepřízní počasí. Nakonec naše družstvo gentlemansky přenechalo palmu vítězství přespolním. První místo si odvezli borci z Velké nad Veličkou.
 

více fotografií je  ZDE

 


OSLAVY 120 LET HASIČSKÉHO
SBORU  v Louce.

Oslavy proběhnou dne 28.6.2009. Na místním hřišti se uskuteční soutěž hasičkých sborů, které se zúčastní 9 družstev z okolí.
  V neděli odpoledne bude volně přístupná nově zprovozněná hasičská zbrojnice. Přijdtě se podívat, jaký kus práce odvedli naši dobrovolníci. Občerstvení je zajištěno na zbrojnici a také na hřišti.

 


24.6.2009 zasahovali dobrovolní hasiči při čerpání vody z rodiných domů na Záhumenicách

   


 

1.8.2008
Hasiči se svým novým cisternovým vozem důkladně očistili hlavní cestu od nánosů nečistot. Ten zůstával na krajnicích po výkopových pracech na kanalizaci a při průjezdu nákladních automobilů se nad obcí vznášela mračna prachu

 


 

2.5.2008
Po několikaleté odmlce začal znovu naplno pracovat sbor dobrovolných hasičů v naší obci. Parta mladých nadšenců se naplno pustila do práce. V minulém měsíci dali do pořádku areál Pod hájem. V bufetě položili novou dlažbu, opravili stoly a lavky a celý areál vyčistili po zimním období.

 


 

11.5.08
Tuto sobotu proběhla "Železná sobota". Podařilo se naplnit celý náklaďák. Výtěžek věnují na rozvoj svého sboru.

 


 

 Podle potvrzených informací dostali naši dobrovolníci příspěvěk na výbavu ve výši 100.000,-Kč. V jednání je také nová ( již používaná) hasičská cisterna.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktuality z obce...


9. září 2019
Nohejbal 2019


30. května 2019
KOŠT GULÁŠŮ


Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
sobota, 22. února 2020
celkem přístupů:
návštěvníků online: 505
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Poplatky | Publicita projektů | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Užitečné odkazy | Lúcký zpravodaj | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2020, Obec Louka