Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Poplatky
Publicita projektů
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Užitečné odkazy
Lúcký zpravodaj
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistMužský pěvecký sbor

MUŽSKÝ PĚVECKÝ SBOR

2018


2017

Něco z našich letošních aktivit: náš sbor navštívil v sobotu 20. května areál vinných sklepů na Slavíně v Ratiškovicích, kde jsme si zazpívali při dobrém víně.

3. června jsme zavítali do Vacenovic, zde jsme se zúčastnili 10. Zpívání s beranem na salaši Rudník a taky jsme měli možnost ochutnat guláš z berana.

4. července, hned den po té jsme vystoupili jako tradičně na domácí půdě v programu Beseda pro důchodce v Louce.

Sbor se intenzivně připravoval na vystoupení na Horňáckých slavnostech, kde zazpíval hodové písničky za doprovodu CM Jožky Staši.

V poslední řadě se těšíme na pozvání do Prahy na Kampu, kde se konají Horňácké dozvuky. Kdo bude mít cestu do Prahy 23. září Vás rádi uvidíme.

Jinak přejeme všem pevné zdraví a pevné hlasy.


2016

Lúcký mužský sbor se v pátek 09. prosince sešel na místní hasičské zbrojnici při zkoušce na již tradiční vánoční zpívání u kapličky. Srdečně Vás zveme po půlnoční mši ke společnému koledování.

 

V roce 2016 se vedení Mužského pěveckého sboru v Louce ujímá pan Jan Štefánek. Umělecký vedoucí, skladatel, upravovatel písní všeho žánru: Jan Mikeska.

3.září Mužský sbor vystoupil v Moravanech při 7. ročníku Zarážání hory. Po krátkém seznámení jsme si všichni zazpívali u sochy Bumbároše, kde nás přivítal starosta. Posléze na Paniháj place u sklepů si všechny sbory zazpívaly za doprovodu CM Jury Petrů. Zúčastnili jsme se soutěže střílení špačků a koštýřské soutěže. Za nás lůčany střílel J.Kozumplík a vyhrál první místo. V dovednosti tahání vody do koštýřů nás reprezentoval J.Mikeska. Věřím, že  takových vystoupení bude ještě hodně nejen na domácí půdě, ale i v okolních obcích.                                               Jan Štefánek

 

   

3. července jsme se rozloučili s našim organizačním vedoucím Josefem Lancůchem, který naše řady opustil po těžké nemoci. Byl jedním z těch, kteří naplnili krédo našich minulých generací a postarali se o výstavbu kostela Panny Marie Růžencové v obci. Byl členem chrámového sboru od samého začátku, zúčastňoval se zpívání na pohřbech a po založení Mužského pěveckého sboru v Louce a od roku 2008 byl jeho stálým členem. Tuto práci vykonával vždy poctivě a svědomitě.

Mužský pěvecký sbor v letošním roce se schází pravidelně v úterý v zasedací místnosti Obecního úřadu. V první polovině roku jsme vystoupili na Koštu trnek v Louce, na posezení SZPO a  při Besedě pro důchodce. Dále ve Vnorovech a  v Horním Němčí.

První hlas: Jan Mikeska, Jan Štefánek, Rosťa Moravec, Tomáš Malúš, Josef Šmehlík, Jan Škopík, František Škopík

Druhý hlas: Jan Kozumplík, Jan Maňák, Jan Straka, František Šmehlík

Kontakt: Jan Štefánek janstefanek@seznam.cz, tel: +420 606 185 311

 

Mužský pěvecký sbor v Louce vznikl v září roku 2008 a tak je to nejmladší sbor na Horňácku. V současné době má sbor 12 členů z nichž 6 zpívá první a 5 druhý hlas. Umělecký vedoucí pan Jan Mikeska pro sbor nejen shání a upravuje písně.

Sbor se poprvé představil veřejnosti dva měsíce po svém založení, v listopadu 2008, na koncertu u příležitosti zahájení adventu v naší obci. Na této již tradiční adventní akci se od loňského roku podílí jako spoluorganizátor po boku obce Louka. Naši obec také reprezentuje na Lúckém koštu trnek - od varených po tekuté a při průvodu na Horňáckých slavnostech ve Velké nad Veličkou. Mužský pěvecký sbor také vystoupil na řadě jiných akci jako jsou například Lipovské zpívání, kulturní pořad o našem regionu v Ostrožské Lhotě v lednu 2010  nebo Slavnosti vína v Uherském Hradišti v září 2010.

První hlas: Maňák Josef, Mikeska Jan, Škopík František, Škopík Jan, Šmehlík Josef, Štefánek Jan, Vinkler Ludvík, Vodný Josef

Druhý hlas: Maňák Jan, Straka Jan, Šimlík František

Kontakt: Jan Štefánek janstefanek@seznam.cz

 

 

Mužský pěvecký sbor reprezentoval naši obec na Uprkových národopisných slavnostech v Hroznové Lhotě.

Celý článek ZDE

Účinkování mužského pěveckého sboru Louka na Horňáckých slavnostech a v Šardicích

Celý článek zde

Během Podzimní výstavy ovoce a zeleniny, která v naší obci proběhla o prvním říjnovém víkendu, zpestřoval Mužský pěvecký sbor svým vystoupením celé sobotní odpoledne.

Celký článek ZDE

 

 

Na Slováckých slavnostech vína a otevřených památek v Uherském Hradišti se představil Mužský pěvecký sbor v tradičním krojovém průvodu.

Celý článek ZDE

 

Aktuality z obce...


9. září 2019
Nohejbal 2019


30. května 2019
KOŠT GULÁŠŮ


Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
sobota, 22. února 2020
celkem přístupů:
návštěvníků online: 389
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Poplatky | Publicita projektů | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Užitečné odkazy | Lúcký zpravodaj | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2020, Obec Louka