Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Poplatky
Publicita projektů
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Užitečné odkazy
Lúcký zpravodaj
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistČeský zahrádkářský svaz

 

2018

Ústřední kontrolní a zkušení ústav zemědělský
Tmavka švestková - nový škůdce peckovic v ČR

ZDE

V sobotu 5.5.2018 byl uspořádám tématický zájezd na FLORU BRATISLAVA s následnou návštěvou poutního místa Marijánka .2017

Letos slavíme 60. let od založení Českého zahrádkářského svazu v Louce.

Sobota 14. 10. - pořádáme zájezd na výstavu "Jahrada" do Trenčína. Zájemce zapisuje u pan Jan Frola. Cena zájezdu 120,- Kč.

16. a 17. 9. výstava ovoce a zeleniny v prostorách kulturního domu doplněná přednáškou o pěstování a ochraně rajčat - RNDr. Jana Podloucká z Velké nad Veličkou.

V sobotu 25. března ve spolupráci s Obcí Louka se konal již tradiční "Lúcký košt trnek od varených po tekuté", kde mohli zahrádkáři nabídnout víc než 100 vzorků slivovice a jiných destilátů.

Sobota 18. března ve spolupráci s CHKO Bílé Karpaty zahrádkáři uspořádali "Jarní řez ovocných dřevin a sadařství na Hodonínsku". I přes začáteční nepřízeň počasí, teorie proběhla v přísálí kulturního domu, ale praktická ukázka již byla v přírodě.

V neděli 12.března se konala výroční členská schůze, tentokrát v salónku v hospůdce u Bivoje. Jednání se zúčastnila předsedkyně Českého svazu zahrádkářů Hodonín paní Božena Hamplová.


 2016

Sobota 24 a neděle 25. září při oslavách 970 let od první písemné zmínky o obci Louka, jsme uspořádali v prostorách mateřské školy v Louce výstavu ovoce a zeleniny, spojenou s degustací ovocných likérů a slivovice. Byla tady zařazena i soutěžní výstava o "Jablko Horńácka". V zahradě mateřské školy naši chovatelé vystavovali domácí zvířectvo.

Sobota 20. srpna členové Českého svazu zahrádkářů za odměnu za svoji činnost již po několikáté navštívili společně Agrokomplex v Nitře. Plně obsazený autobus účastníků zájezdu měl možnost shlédnout všechny novinky pěstitelské, chovatelské, moderní zemědělskou techniku, aranžmá květin, různé druhy výrobků, no prostě všechno, co je se zemědělstvím spojeno. A nebe jen tak se kochat doprovodným programem při dobré kávě, jídle či vínku.

Sobota 2. dubna ve spolupráci s kulturně školskou komisí a agenturou AV jsme s úspěchem už po desáté koštovali trnky, slivovici a pečivo. Tak jako předešlé roky celkově se akce zdařila, jen ochutnávka destilátů i přes přímou rozhlasovou výzvu s redaktorem Kokmotosem - zlínské rádio, byla slabší. Ze sta vzorků slivovice  1. místo získal Cech mladých vinařů z Blatnice, 2) místo získala za svůj vzorek paní Alžběta Škopíková, Louka 231, 3. místo Pavel Kohůt z Velké nad Veličkou,. Dále bylo k degustaci 39 druhů různých destilátů. doprovodný program byl taky úžasný, mluveným slovem provázel Jiří Miškeřík z Hrubé Vrbky.

Neděle 14. února ve čtrnáct hodin se konala výroční členská schůze. Tentokrát se naši zahrádkáři sešli v hostinské místnosti hospůdky u Bivoje. Zhodnotili aktivity minulého roku, naplánovali činnost pro letošní sezónu. Přivítali mezi sebe novou členku. Odpoledne následně strávili při dobrém jídle a pití v družném hovoru.


 

 

VÝSTAVA OVOCE A ZELENINY

Víkend 28.a 29. září byl ve znamení ovoce a zeleniny. V prostorách kulturního domu bylo možno shlédnout různé odrůdy ovoce, zeleniny a výpěstků našich sadařů. Tvorba dětí ze zdejší základní a mateřské školy. Tak jako již tradičně byla zařazena soutěž O nejlepšího dýňového strašáka. Do soutěže O jablko Horňácka se zapojilo letos sedm obcí a to: Tasov, Lipov, Javorník, Velká nad Veličkou, Nová Lhota, Hrubá Vrbka a Louka. V doprovodném programu zazpívali členové Mužského pěveckého sboru v Louce, a k poslechu zahrála mladá muzika NEOLID. Taky představili svou tvorbu děti z Tvořivých dílniček, které byly při Horňáckých slavnostech ( Michaela Hudečková, Bronislav Smetka a Tobiáš Zemánek). Podával se čerstvě připravený jablečný mošt od pana Frole, Maňáka a Šmehlíka. Na ochutnání ředitelská polévka, jablečná a trnková buchta s kávou nebo čajem, kterou pro všechny připravily zaměstnankyně obecního úřadu. Přednášku o sadaření pan Tomčal a Prášek z Velké nad Veličkou.

V soutěži o nejlepšího dýňového strašáka se umístili na :

1. Kateřinka a Terezka Sečkařovi, Louka č. 322,

2. Adrianka a Broněk Smetkovi, Louka č. 134

3. David Škopík, Lipov č. 16

Taky šikovná byla děvčata Ria a Lucinka Sabotovi. Rovněž tak hoši Lukáš a Tibi Zemánkovi.

V soutěž O jablko Horňácka byla  1. Louka, 2. Javorník, 3. Lipov. Všem děkujeme za podporu naší činnosti a za poskytnuté exponáty.

Za přípravu této výstavy děkujeme paní Hance Hrbáčkové, členkám kulturně školské komise, členům zahrádkářského svazu, paním učitelkám základní a mateřské školy, rovněž tak všem pěstitelům za poskytnutí výpěstků ze svých zahrad.

Fotky z výstavy zde

 


 

 

Výroční schůze 17.února článek zde

 

 


 

 

POZVÁNKA

na členskou schůzi, která se koná v neděli dne 17.února 2013 ve 14,00 hodin v hostince z Zvonice. 

  Za výbor Českého svazu zahrádkářů v Louce Josef Šmehlík

 


 

 2012

Vaření obecních trnekZájezd na Agrokomlex do Nitry

 


Lúcký košt trnek od varených po tekuté.  Naší obcí se o uplynulé sobotě nesla jak vůně slivovice, pečených dobrot, tak i tóny cimbálové muziky. V místním kulturním zařízení se konal již 7. Lúcký košt trnek od varených po tekuté. Svaz zahrádkářů spolu s obcí a agenturou AV předložili k ochutnání 130 vzorků slivovice a 36 vzorků jiných ovocných destilátů. Z domácích si odnesli ocenění za čelní místa David Hudeček, Jan Sečkář a Jan Zajíček. První místo získal se slivovici ohodnocenou 19,51 body Miroslav Můčka ze Strážnice. ,,Bylo těžké vybírat která je nejlepší, nebyly mezi němá výrazné rozdíly" sděloval člen degustační komise Miroslav Pavlica. Nebylo to však jen o slivovici. K ochutnání byly i vzorky povidel, těch letos bylo 25 vzorků, buchet a jiných sladkostí z trnek. Také letos do Louky zavítali hosté ze slovenských Vrbovců. "Rádi k vám jezdíme, vždyť jsme vlastně sousedé" říká starosta Samuel Redecha. Jako každoročně nabízeli vynikající piery sypané domácím tvarohem a mákem. Rovněž starostova sklenka s vrbovčansků slivoviců neměla dno. Tentokrát se představily i malé děti se svým programem a kromě pamlsků, se jim dostalo i velkého potlesku. Jak je vidět lúcky košt již mívá mezinárodní účast. V přeplněném sále sklízela potlesk i cimbálová muzika Jožky Staši se svými sólovým zpěvákem Romanem Sokolem. Na lúcké podium si přišly zazpívat "Kuželovské zpěvulenky" z Kuželova a premiéru měl dívčí  sbor  "Velické trnečky" z Velké nad Veličkou doprovázené tamní cimbálovou muzikou. Pozvání na  tuto akci přijal i domácí mužský pěvecký sbor.
Jak vidět, i přes nepřízeň loňského jara slivovice bylo dost a dobré. Buďme v očekávání, že i letošní  "bez jara rok" trnečky rozkvetou a budou plné sudy, bečky a budou tak i písníčky. Na koštu si každý přišel na své. Ti nejmenší dávali přednost sladkostem, dospělí volili mezi beleši a slivovicí. Hudci k tomu vyhrávali a zpěv se nesl vsi do pozdních večerních hodin.


František Gajovský 

A ješte je vhodné na tomto místě poděkovat všem organizátorům a dobrovolníkům, kteří se na přípravě podíleli. Málokdo s návštěvníků si uvědomuje, jak obrovský kus práce musí tato parta nadšenců vynaložit. Ještě jednou děkujeme za krásné odpoledne!!

Aktuality z obce...


9. září 2019
Nohejbal 2019


30. května 2019
KOŠT GULÁŠŮ


Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
sobota, 22. února 2020
celkem přístupů:
návštěvníků online: 475
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Poplatky | Publicita projektů | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Užitečné odkazy | Lúcký zpravodaj | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2020, Obec Louka