Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Letecko modelářský klub
Zahřádkáři
DFS Lúčánek
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Lúcký zpravodaj
Užitečné odkazy
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistvyšlo: 24. října 2015  |  rubrika: Novinky  |  autor: Webmaster tisk článku
Hody 2015
Hody 2015

HODY 2015

Letošní hody - fotografie a video od Františka Gajovského

 

Hody je slavnost, která připomíná vysvěcení kostela na vesnici. Dostavba kostela Panny Marie Růžencové byla pro Louku mimořádnou událostí. Svátek Panny Marie Růžencové připadá na 5. října. V neděli blízko tohoto dne u nás slavíme hody a to slavnostní mší svatou, krojovou zábavou a taky místními specialitami, které ženy pro své blízké, ba i vzdáleně bydlící rodinné příslušníky připravují.

Vedení hodového týdne se u nás ujímá svobodná mládež 18 letých. Nejinak tomu bylo i letos. Zvolení stárci Zdeněk Lejčko a Lukáš Kostelanský se tohoto úkolu velmi dobře zhostili. V pátek pro mládež a příznivce moderní zábavy hrála skupina Reflexy.Tradiční krojová sobotní zábava, kde k tanci či poslechu hráli Skoroňáci se těšila opět velké návštěvnosti. Zdeněk s Lukášem velmi vtipným úvodním slovem pozdravili návštěvníky. Kolem 23 hodiny následovalo sólo stárků, po té celého ročníku 1997. Série byla zakončena tancem s rodiči. Dobrá nálada s hudbou trvala do brzkých ranních hodin.

V neděli v 10 hodin sloužil P. Petr Wnuk slavnostní hodovou mši svatou, za účasti krojové mládeže. K hodům neodmyslitelně taky patří pouťové atrakce, kterých bylo na prostranství před mateřskou školou letos hodně, všichni si došli na své od malých až po velké. Tentokrát je pro nás připravil pan Procházka z Břeclavi.  Ve 13 hodin začala tradiční obchůzka stárků po dědině, jeden z několika místních zvyků, kdy stárci zvou všechny k večerní zábavě, tentokrát s cimbálovou muzikou Marka Potěšila z Lipova. Za hojné účasti příznivců cimbálky hody končily v pozdních nočních hodinách. Za přípravu, organizaci a vůbec celkový průběh letošních hodů děkujeme ročníku 1997.

Fotky  ZDE  (neděle)

Video  ZDE (so - ne)

Taky nesmíme zapomenout poděkovat ženám, které připravovaly růže pro výzdobu naší kapličky, pomníku padlých. V letošním roce paní Anna Holbová k této příležitosti za finanční podpory věřících žen z Louky nechala ušít nové šaty pro Pannu Marie v kapličce. Vůbec za zhotovování růží ke všem významným příležitostem během roku děkujeme nejenom paní Anně Holbové ale taky Marii Lancůchové, Ludmile Horňákové, Věře Maňákové, Anně Gerlichové a Bohumile Buzíkové.

 Webmaster

přečteno: 1794x
Aktuality z obce...
4. srpna 2017
Nohejbal 2017


23. července 2017
Hurá na prázdniny


18. července 2017
Floriánek


30. června 2017
Naše školní mládež

30. června 2017
Letečtí modeláři

30. června 2017
Vítání občánků

30. června 2017
REMODELING

23. června 2017
Boží tělo

23. června 2017
Dámské odpoledne

17. června 2017
Beseda pro důchodce

12. června 2017
Dětský den pod Hájem

Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
pondělí, 21. srpna 2017
celkem přístupů:
návštěvníků online: 397
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Lúcký zpravodaj | Užitečné odkazy | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2017, Obec Louka