Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahřádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Úcká kucharka
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Lúcký zpravodaj
Užitečné odkazy
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistvyšlo: 24. října 2015  |  rubrika: Novinky  |  autor: Webmaster tisk článku
Hody 2015
Hody 2015

HODY 2015

Letošní hody - fotografie a video od Františka Gajovského

 

Hody je slavnost, která připomíná vysvěcení kostela na vesnici. Dostavba kostela Panny Marie Růžencové byla pro Louku mimořádnou událostí. Svátek Panny Marie Růžencové připadá na 5. října. V neděli blízko tohoto dne u nás slavíme hody a to slavnostní mší svatou, krojovou zábavou a taky místními specialitami, které ženy pro své blízké, ba i vzdáleně bydlící rodinné příslušníky připravují.

Vedení hodového týdne se u nás ujímá svobodná mládež 18 letých. Nejinak tomu bylo i letos. Zvolení stárci Zdeněk Lejčko a Lukáš Kostelanský se tohoto úkolu velmi dobře zhostili. V pátek pro mládež a příznivce moderní zábavy hrála skupina Reflexy.Tradiční krojová sobotní zábava, kde k tanci či poslechu hráli Skoroňáci se těšila opět velké návštěvnosti. Zdeněk s Lukášem velmi vtipným úvodním slovem pozdravili návštěvníky. Kolem 23 hodiny následovalo sólo stárků, po té celého ročníku 1997. Série byla zakončena tancem s rodiči. Dobrá nálada s hudbou trvala do brzkých ranních hodin.

V neděli v 10 hodin sloužil P. Petr Wnuk slavnostní hodovou mši svatou, za účasti krojové mládeže. K hodům neodmyslitelně taky patří pouťové atrakce, kterých bylo na prostranství před mateřskou školou letos hodně, všichni si došli na své od malých až po velké. Tentokrát je pro nás připravil pan Procházka z Břeclavi.  Ve 13 hodin začala tradiční obchůzka stárků po dědině, jeden z několika místních zvyků, kdy stárci zvou všechny k večerní zábavě, tentokrát s cimbálovou muzikou Marka Potěšila z Lipova. Za hojné účasti příznivců cimbálky hody končily v pozdních nočních hodinách. Za přípravu, organizaci a vůbec celkový průběh letošních hodů děkujeme ročníku 1997.

Fotky  ZDE  (neděle)

Video  ZDE (so - ne)

Taky nesmíme zapomenout poděkovat ženám, které připravovaly růže pro výzdobu naší kapličky, pomníku padlých. V letošním roce paní Anna Holbová k této příležitosti za finanční podpory věřících žen z Louky nechala ušít nové šaty pro Pannu Marie v kapličce. Vůbec za zhotovování růží ke všem významným příležitostem během roku děkujeme nejenom paní Anně Holbové ale taky Marii Lancůchové, Ludmile Horňákové, Věře Maňákové, Anně Gerlichové a Bohumile Buzíkové.

 Webmaster

přečteno: 2293x
Aktuality z obce...
19. června 2018
Botanická procházka

11. června 2018
Horňácký zpěváček

7. června 2018
Strom svobody v Louce

3. června 2018
Flóra Bratislava 2018


23. května 2018
ČAJ O PÁTÉ

23. května 2018
Stavění máje

17. května 2018
Mladé Horňácko 201819. dubna 2018
12. Košt trnek

17. dubna 2018
Ukliďme Česko


18. března 2018
Práce zaměstnanců

Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
úterý, 19. června 2018
celkem přístupů:
návštěvníků online: 215
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Lúcký zpravodaj | Užitečné odkazy | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2018, Obec Louka