Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Poplatky
Publicita projektů
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahrádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Užitečné odkazy
Lúcký zpravodaj
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistvyšlo: 2. října 2016  |  rubrika: Novinky  |  autor: Webmaster tisk článku
Oslava 970 let obce Louka
Oslava 970 let obce Louka a křest knihy "Louka ve staletích"

Oslava 970 let naší obce

   V sobotu 24. září jsme si v naší obci připomenuli 970 let od první  písemné zmínky. K této příležitosti připravila obec slavnostní program. Úvodní části  programu se zúčastnil i radní Jihomoravského kraje pan Mgr. Petr Šelepa. Po slavnostním zahájení proběhla v kulturním domě vernisáž výstavy obrazů a fotografií. Svoje díla představili PaedDr. Milan Raška, Alena Lajzová, Pavel Švanda a František Gajovský.

Dále program pokračoval v základní škole, kde žáci připravili krátké kulturní vystoupení. V prostorách školy mohli pak návštěvníci shlédnout prezentace Leteckomodelářského kroužku, TJ Sokol Louka, Mysliveckého sdružení Volavec a dále výstavu rukodělných prací občanů (uspořádal ČČK). Největšímu zájmu se pak těšila výstava školních kronik, starých fotografií a školních pomůcek. Pan radní, Petr Šelepa se také zapsal do školní a obecní kroniky.


V prostorách mateřské školy se prezentovali naši zahrádkáři s výstavou ovoce a zeleniny a koštem slivovice. Dále zde žáci vystavovali svoje práce. Občané si mohli prohlédnout celou školku s novou třídou, ložnici k odpočinku a hlavně zbrusu novou školní kuchyní. V prostoru zahrady pak probíhala výstava drobného zvířectva našich chovatelů. V budově hasičské zbrojnice měli svoji expozici divadelníci, naši včelaři a sbor dobrovolných hasičů. Všichni si mohli prohlédnout nově vybudovanou společenskou místnost a hasiči připravili pro všechny také výborné bramboráky a langoše. Během odpoledne nás po všech stanovištích provázela dechová hudba Lipovjanka.

    Slavnostní večer na kulturním domě zahájila v 18 hodin starostka Anna Vašicová. O kulturní program se postarala horňácká cimbálová muzika Jožky Staši, dále vystoupili děti s folklorního souboru Lúčánek, děti z mateřské a základní školy a místní schola. Poté proběhnul křest knihy "Louka ve staletích". Paní starostka  ocenila všechny, kteří se na vzniku této knihy podíleli.

    Po krátké scénce divadelního kroužku a vystoupení Mužského pěveckého sboru Louka byly předány ocenění občanům, kteří se aktivně podíleli a podílejí na životě v  naší obci. Oceněni byli: Anežka Kašpárková, Marie Vašicová, Anna Holbová, Jan Sedláček, Antonín Maňák, Božena Pokorníková, Jan Škopík č. 139, Josef Šmehlík, Jan Škopík č. 231, Jan Kučera, František Gajovský, PhDr. Antonín Mička, Mgr. Ludmila Michálková, Mgr. Marie Galečková a Mgr.Jana Nožičková

    Pro všechny bylo připraveno občerstvení v podobě grilovaného selete, hovězího guláše a domácího piva. Pro děti byl k dispozici dětský skákací hrad.

     V neděli pak proběhla v kostele Panny Marie Růžencové děkovná mše svatá. Dopoledne se hrál fotbalový zápas na místním hřišti, ve kterém naše mužstvo zvítězilo 6:2. Až do 15 hod. pokračovala prohlídka obecních budov, která se těšila nemalému zájmu občanů.

Další fotky si můžete prohlédnout ZDE  (foto: Petr Maňák)
anebo si je můžete stáhnout do svého počítače ZDE (43,8MB, 165 fotek)

Fotgrafie pana Gajovského:
sobota
neděle


Webmaster

přečteno: 2519x
Aktuality z obce...


9. září 2019
Nohejbal 2019


30. května 2019
KOŠT GULÁŠŮ


Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
neděle, 26. ledna 2020
celkem přístupů:
návštěvníků online: 108
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Poplatky | Publicita projektů | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Užitečné odkazy | Lúcký zpravodaj | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2020, Obec Louka