Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahřádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Úcká kucharka
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Lúcký zpravodaj
Užitečné odkazy
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistvyšlo: 23. října 2017  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka tisk článku
HODY 2017
HODY 2017

HODY 2017

Víkend 6. až 8. října byl u nás v Louce hodový. Hody se slaví na počest Panny Marie Růžencové, které je zasvěcen náš kostel. Všeho dění se letos zhostil ročník osmnáctiletých. S přípravami začali již dříve, výrobou umělých ozdob do prostor kulturního domu, kostela, kapličky, hřbitova a vjezdu do dědiny.

V pátek se bavila mládež a příznivci moderní hudby, kdy jim k poslechu i tanci hrála skupina ARTEMIS. Že jsou hudebníci mezi omladinou žádaní, bylo znát na hojné účasti. Zábava končila až v ranních hodinách, takže času k přípravám na sobotní krojovou večerní zábavu bylo málo.

V sobotu před dvacátou hodinou je po dědině slyšet hudbu, to členové dechovky  TÚFARANKA ze Šakvic před kulturním domem zvali k večerní účasti. Všechny místečka byly dlouho dopředu v předprodeji zamluvené, ti kteří se přišli podívat bez místenky, měli smůlu a museli stát. Oficiálně sobotní zábavu zahájili stárci a stárky, pozdravili přítomné a připili na zdar letošních hodů. Kolem třiadvacáté hodiny si mohli zatancovat spolu, bylo vyhlášeno sólo stárků, následně celého ročníku. Vzhledem k tomu, že chlapců bylo málo(jen dva), vypomohli s tancem i mladší ročníky. Nu a jak je zvykem tak, děvčata vytancovala své tatínky a chlapci do kola pozvali maminky. V příjemné atmosféře se pokračovalo do pozdních nočních hodin.

Záběry z večera nalezneme zde a máme i video

V neděli v deset hodin byla sloužena krojová hodová mše svatá za všechny farníky z Louky. Mši celebroval P. Kliment Mikulka.

Fotogalerie k nahlédnutí zde

Ve třináct hodin se chasa sešla k hodové obchůzce, kterou na několika místech přerušil déšť, ale přesto se podařilo navštívit všechny rodiny a pozvat večer k závěrečné zábavě. Na obchůzce je doprovázela Horňácká cimbálová muzika Marka Potěšila z Lipova a místní mládež. Tuto  muziku jsme měli možnost si poslechnou i večer v sále, kdo měl chuť a sílu si mohl i zatancovat. Opět se domů vracelo za kuropění. Čas na úklid se našel až v pondělí. Po všechny dny na prostranství před mateřskou školou si mohly děti, mládež, ba i dospělí užít pouťových atrakcí - autodráhu, kolotoč, vláček, dráhu, žádané byly houpací klece, střelnice nebo něco sladkého na zub včetně cukrové vaty.

 

Fotogalerii nalezneme zde a také zde

A jak říká autor všech fotografií a videa (za zdokumentování srdečně děkujeme) pan František Gajovský: "Tož v Úce je už po hodech. Pomalu trávíme a střízlivíme do všedních dnů".

Za hodovou přípravu, organizaci a udržování lidových tradic v Louce děkujeme ročníku 1999.

Obecní úřad - starostka

přečteno: 930x
Aktuality z obce...

4. října 2018
Den seniorů4. října 2018
Výlet do Luhačovic


2. října 2018
Biřmování

27. září 2018
Dar do nemocnice

26. září 2018
Houby všeho druhu
4. září 2018
Hejtman JMK v Louce

3. září 2018
Krojové dílny

Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
pondělí, 15. října 2018
celkem přístupů:
návštěvníků online: 106
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Lúcký zpravodaj | Užitečné odkazy | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2018, Obec Louka