Obecbní úřad...
Úvodní strana
Informace o obci
Úřední deska
Úřední hodiny
Archiv zápisů zastupitelstva
Hlášení rozhlasu
Obecní zastupitelstvo
Plánované akce
Aktivity a organizace
Červený kříž
Divadelní kroužek
Myslivecké sdružení
Základní škola Louka
TJ Sokol Louka
Farnost Lipov - Louka
Hody
Pouliční turnaj ve fotbale
Volejbal
Nohejbal
Zahřádkáři
Letecko modelářský klub
DFS Lúčánek
Úcká kucharka
Mužský pěvecký sbor
Sbor dobrovolných hasičů
Svazek obcí Lipov, Louka
Knihovna
Fotogalerie
Životní prostředí
Lúcký zpravodaj
Užitečné odkazy
Počasí u nás
Kontakt
Vydané články...
Novinky
Hledání...

Pokročilé hledání

TOPlistvyšlo: 28. prosince 2017  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka tisk článku
Čtení v knihovně
Čtení v knihovně

Nech žije život živý

Úterý 12. prosince. "Nech žije život živý", tak zní název knihy se kterou se nám představil při svém autorském čtení v místní knihovně Pavel Popelka, rodák ze Strání.  

Tuto knihu věnoval svým přátelům, především Jarkovi Slovákovi, podle jehož oblíbeného výroku je také pojmenována. Je sestavena z volně zaznamenaných příběhů prožitých s kamarády z Horňácka, ke kterému má vřelý vztah.

PhDr. Pavel Popelka CSc. etnograf, sběratel písní, autor folklorních pořadů, scénárista, fotograf a publicista, skvělý hráč na gajdy, který realizoval řadu výzkumů lidové kultury Uherskobrodska a Moravských Kopanic, ze kterých čerpá ve své publikační práci, při tvorbě výstav a pořadů a rovněž při spolupráci s rozhlasovými publikačními studii. Je autorem četných pořadů na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici, z nichž několik obdrželo Cenu festivalu. Založil Festival masopustních tradic ve Strání, Musaionfilm - přehlídku videotvorby českých muzeí pořádané Muzeem J.A. Komenského v Uherském Brodě. Vydal víc jak desítku knih nejen  prózy, ale také poezie. Je autorem řady videodokumentů s národopisnou tématikou. Získal na mezinárodním filmovém festivalu Etnifilm Čadca Bronzového turoňa za film Hody s věncem a káčerem, cenu Slovenské národopisné společnosti v kategorii Etnograf za kamerou. Řadu cen získal za své fotografie. Autorských fotografických výstav uskutečnil bezmála již 60, některé i v zahraničí.

Při poutavém čtení se mohli posluchači při šálku kávy, nebo skleničce bílého vínka zaposlouchat do veršů, písní, hře na cimbál nebo na gajdy, neboť v doprovodném programu na cimbál zahrál i zazpíval Jura Petrů. Čtení z knihy poezie "Kalvados z červených jablek", zpěvem doplnil Antonín Vrba a rovněž zpěvem, ba i svými humornými historkami doplnil Martin Kuchyňka. A samozřejmě také hrou na gajdy a zpěvem balad potěšil sám autor.  Všichni, kdo se této akce zúčastnili, prožili příjemný podvečer, vyplněný přátelskými rozhovory nejen o představené knížce, ale také o ostatní literární tvorbě Pavla Popelky o Horňácku, lidových tradicích, krojích, písničkách, lásce k našemu kraji a životu vůbec. 

Závěrem si bylo možné zakoupit knihy s vlastnoručním podpisem a přáním autora.

 

  

Obecní úřad - starostka

přečteno: 704x
Aktuality z obce...21. června 2018
Boží tělo v Louce

21. června 2018
Beseda pro důchodce

21. června 2018
Dětský den


19. června 2018
Botanická procházka

11. června 2018
Horňácký zpěváček

7. června 2018
Strom svobody v Louce

3. června 2018
Flóra Bratislava 2018


23. května 2018
ČAJ O PÁTÉ

23. května 2018
Stavění máje

Fotogalerie...

Fotogalerie obce
Zpravodaj...
Chcete-li od nás dostávat aktuální informace, zadejte svoji emailovou adresu
Vstup do redakčního systému PORTIA.CZ
neděle, 24. června 2018
celkem přístupů:
návštěvníků online: 101
CMS PORTIA.CZ [ Úvodní strana | Informace o obci | Úřední deska | Obecní zastupitelstvo | Plánované akce | Aktivity a organizace | Fotogalerie | Životní prostředí | Lúcký zpravodaj | Užitečné odkazy | Počasí u nás | Kontakt ]  webcreator
© 2006 - 2018, Obec Louka