Vytištěno 6. prosince 2019, 12:25 ze serveru Obec Louka
http://www.obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=405&akce=view


vyšlo: 11. října 2012  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)

Hody 2012

Hody 2012


Hodový víkend ročníku 1994 v Louce

ARTEMIS - rocková kapela hrála v pátek na kulturním domě pro mládež Byla to jediná zábava, která se ročníku letos vydařila. Letní akce pořádané v areálu Pod hájem se většinou z důvodu špatného počasí nekonaly.

LEGRÚTI - v sobotu večer hrála dechová kapela z Velkých Bílovic Legrúti. I přes menší účast návštěvníků proti minulým rokům, se zábava vydařila, všichni odcházeli spokojeni. V průběhu večera jsme měli možnost shlédnout krojové sólo stárků Mirka Smetky a Marušky Railové, Ondry Svobody a Markétky Pavlicové. Následně sólo ročníku, vzhledem k tomu, že našich osmnáctiletých je jen šest, dva mládenci si museli půjčit tanečnice z vyšších ročníků. Po té následovalo sólo ročníku s rodiči.

Neděle -  po slavnostní mši svaté za účasti všech mladých z ročníku v kroji, následoval společný oběd se zástupci obce, základní školy, a otce Petra Wnuka na Kulturním domě. Tak jako každý rok i letos se konala obchůzka stárků po dědině s pozvánkou na večerní posezení u cimbálu s cimbálovou muzikou Jožky Staši. Tentokrát pro nepřízeň počasí a vytrvalý déšť obcházeli vesnici krojovaní stárci v pláštěnkách a pod deštníky. Vyhrávali jim cimbálové muziky Jožky Staši, Grajcar a Martina Hrbáče ale jen prostřednictvím místního rozhlasu. Večerní posezení u cimbálu se těšilo rovněž návštěvností. I přesto, že to byl zatím nejmenší ročník, vedl hodový týden velmi dobře. Za uspořádání hodů jim  a jejich rodičům děkujeme.

V doprovodném programu k nám zavítal pan Zdeněk Nový z Mutěnic s pouťovými atrakcemi, střelnicí, cukrovou vatou, kolotočem a jiné. Pro nepřízeň počasí si těchto atrakcí děti neužily, v neděli dokonce nebylo možné ani otevření těchto atrakcí, nezbývá než se těšit na příští hody v roce 2013.

Další fotky najdete ZDE

Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.