Vytištěno 6. prosince 2019, 11:59 ze serveru Obec Louka
http://www.obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=660&akce=view


vyšlo: 24. října 2015  |  rubrika: Novinky  |  autor: Webmaster (webmaster@obeclouka.cz)

Hody 2015

Hody 2015


HODY 2015

Letošní hody - fotografie a video od Františka Gajovského

 

Hody je slavnost, která připomíná vysvěcení kostela na vesnici. Dostavba kostela Panny Marie Růžencové byla pro Louku mimořádnou událostí. Svátek Panny Marie Růžencové připadá na 5. října. V neděli blízko tohoto dne u nás slavíme hody a to slavnostní mší svatou, krojovou zábavou a taky místními specialitami, které ženy pro své blízké, ba i vzdáleně bydlící rodinné příslušníky připravují.

Vedení hodového týdne se u nás ujímá svobodná mládež 18 letých. Nejinak tomu bylo i letos. Zvolení stárci Zdeněk Lejčko a Lukáš Kostelanský se tohoto úkolu velmi dobře zhostili. V pátek pro mládež a příznivce moderní zábavy hrála skupina Reflexy.Tradiční krojová sobotní zábava, kde k tanci či poslechu hráli Skoroňáci se těšila opět velké návštěvnosti. Zdeněk s Lukášem velmi vtipným úvodním slovem pozdravili návštěvníky. Kolem 23 hodiny následovalo sólo stárků, po té celého ročníku 1997. Série byla zakončena tancem s rodiči. Dobrá nálada s hudbou trvala do brzkých ranních hodin.

V neděli v 10 hodin sloužil P. Petr Wnuk slavnostní hodovou mši svatou, za účasti krojové mládeže. K hodům neodmyslitelně taky patří pouťové atrakce, kterých bylo na prostranství před mateřskou školou letos hodně, všichni si došli na své od malých až po velké. Tentokrát je pro nás připravil pan Procházka z Břeclavi.  Ve 13 hodin začala tradiční obchůzka stárků po dědině, jeden z několika místních zvyků, kdy stárci zvou všechny k večerní zábavě, tentokrát s cimbálovou muzikou Marka Potěšila z Lipova. Za hojné účasti příznivců cimbálky hody končily v pozdních nočních hodinách. Za přípravu, organizaci a vůbec celkový průběh letošních hodů děkujeme ročníku 1997.

Fotky  ZDE  (neděle)

Video  ZDE (so - ne)

Taky nesmíme zapomenout poděkovat ženám, které připravovaly růže pro výzdobu naší kapličky, pomníku padlých. V letošním roce paní Anna Holbová k této příležitosti za finanční podpory věřících žen z Louky nechala ušít nové šaty pro Pannu Marie v kapličce. Vůbec za zhotovování růží ke všem významným příležitostem během roku děkujeme nejenom paní Anně Holbové ale taky Marii Lancůchové, Ludmile Horňákové, Věře Maňákové, Anně Gerlichové a Bohumile Buzíkové.

 Webmaster (webmaster@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.