Vytištěno 27. května 2019, 01:00 ze serveru Obec Louka
http://www.obeclouka.cz/default.asp?sekce=ON&artid=804&akce=view


vyšlo: 30. října 2017  |  rubrika: Novinky  |  autor: Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)

SPZO přednáška lékaře

Duševní zdraví


 SPZO -  naše aktivity

Svatý kopeček u Olomouce

Srpen, středa 9. - výbor SZPO uspořádal pro své členy zájezd na Svatý kopeček u Olomouce.

Zájem byl velký, autobus Autodopravy Štěpán Škopík byl plně obsazený, den jako vystřižený z časopisu, spokojenost na tvářích všech zúčastněných. 

Za naše poutníky byla sloužena mše svatá, po té část navštívila zoologickou zahradu, část se zúčastnila odpolední mše svaté. Čas vyšel i na posezení a ochutnání tamních specialit.

Lékař mezi námi

Tak jako každoročně podzimní odpoledne věnuje SZPO v Louce lékařské přednášce. V úterý 11. října se sešlo v přísálí kulturního domu celkem 38 posluchačů vyslechnou důležitost psychického zdraví, kterou přednášel MUDr. Vítězslav  Pálenský - psychiatr působící v ambulancích ve Veselí nad Moravou a ve Strážnici. Zabývá se změnou psychiky lidí a léčí nemoci mozku, které se projevují v myšlení, emocích, vnímání a také chování. Velký důraz je kladen na prevenci rozvoje duševní choroby, včasnou návštěvu lékaře, rozeznání choroby a volbě správných medikamentů.

Po skončení přednášky si přítomní měli možnost ještě dlouho posedět, společně probrat svoje problémy při malém občerstvení a kávě či čaji, které pro všechny připravili členové výboru. A toto je taky jedna z forem prevence rozvoje psychické choroby.

Fotečky nalezneme zde

Velký Meder - relaxace

Sobota 21. října se vydal autobus společnosti Auto doprava Štěpán Škopík plně obsazený zájemci na koupání do Čalova. Pro velký zájem byl uspořádán již druhý zájezd v tomto roce. Zde jsme měli možnost nejenom si zaplavat v příjemně teplé vodě, ale taky využít masáže, vodní cvičení a jiné možnosti rehabilitace.

Obecní úřad - starostka (starosta@obeclouka.cz)


(c) Obec Louka, Všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.