Oslavy 130. let založení hasičského sboru v Louce

Sobota 6.7.2019 byla pro SDH v Louce výjimečná. V tento den se celá vesnice ponořila do oslav 130. výročí založení sboru dobrovolných hasičů v Louce. Nebylo to jen výročí, které hasiči slavili, ale za 130 let své činnosti v obci Louka byl sboru pořízen a v tento slavnostní den posvěcen první prapor sboru, který byl částečně zakoupen z financí obce Louka a částečně za sponzorské finanční příspěvky.

Oslavy 130. let založení hasičského sboru v Louce

Tímto bychom rádi všem sponzorům chtěli poděkovat. Součástí dne byla také slavnostní schůze, kde byli všichni členové sboru, okolní sbory a také členové ,,ve výslužbě,, vyznamenáni a oceněni. Odpolední program začal za doprovodu dechové hudby Blatnička průvodem všech sboru v čele s prapory a končil zvučným průjezdem hasičské techniky. Pro diváky byly připraveny ukázky profesionální hasičské techniky, jako je slanění, vystřihování osoby z osobního automobilu a praktická ukázka hašení oleje. Během celého odpoledne k poslechu a k tanci hrála dechová hudba a pro návštěvníky bylo připraveno občerstvení. K zakoupení byla taktéž vydaná publikace s názvem Historie hasičů v Louce, kterou si můžete zakoupit na podatelně Obecního úřadu.

SDH Louka děkuje všem za podporu akce a za přízeň, kterou nám zachováváte.

SDH Louka

Slovo starosty obce Ing. Radima Buzíka: SDH Louka je jednou z nejaktivnějších složek v naší obci. Máme v něm nejen jistotu v případě požárů nebo živelných pohrom, ale také podporu při pořádání kulturně společenského života v naší obci. Za všechno co pro nás udělali, jim děkuji. Doufám, že v této činnosti vytrvají a do dalších let jim přeji jen to nejlepší.

Oslavy 130. let založení hasičského sboru v Louce

Fotky od pana Gajovského a od pana Dvorského

Datum vložení: 18. 8. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 2. 1. 2020 9:07

dnes, úterý 7. 7. 2020
středa 8. 7. jasno 20/9 °C

Svátek má Bohuslava

• Den čokolády

Zítra má svátek Nora

Roztrhne-li v červenci pavouk svou síť na dvě, brzy se déšť ozve.

Jaký leden, takový červenec.