Otevření ZŠ a MŠ

Vážení rodiče,

Od 25. 5. 2020 bude možná osobní přítomnost žáků na vzdělávání formou školních skupin, které budou organizovány pravidelně každý pracovní den. Od tohoto dne bude v provozu i mateřská škola.

Organizace vzdělávání v ZŠ:

Vzdělávání žáků bude probíhat denně od 7:50 do 12.15 hod. dle upraveného rozvrhu jednotlivých ročníků pravděpodobně takto:

• 1. +. 2. ročník 7:50 hod. – 11:40 hod.
  • 3., 4. a 5. ročník 7:50 hod. – 12:25 hod.

TV nebude, taktéž nebude školní družina

Odpolední činnosti budou organizovány do 16:00 hod (dle zájmu rodičů)

Stravování pro žáky, kteří se zúčastní vzdělávání, bude zajištěno.

Organizace provozu v mateřské škole:

Mateřská škola bude otevřena od 6:00 hod – 16:00hod.

Prázdninový provoz bude do 31. 7. 2020.

Stravu mají děti zajištěnu po celý den.

Hygienické požadavky v ZŠ a MŠ:

Při cestě do školy a ze školy se na žáky vztahují obecná pravidla stanovená krizovými opatřeními, a to zejména:

• Zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky (dále jen „rouška“).
  • Dodržení odstupů 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními
  • Po skončení výuky bude škola denně dezinfikovaná.

Vstup do budovy školy nebo školského zařízení

Vstup do budovy školy je umožněn pouze žákům a zaměstnancům školy, a to i mimo vyučování.

Pedagogové odvedou žáky do tříd po skupinách, aby nedocházelo ke kontaktu mezi skupinami. Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí ve společných prostorách roušky.

Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky.

Škola vymezí prostory, ve kterých se žáci mohou pohybovat.

Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla; jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp.k vyřazení žáka ze skupiny či přípravy

Škola organizuje provoz v šatnách, případně místech určených k odložení svrchního oděvu a přezutí tak, aby se zamezilo setkávání žáků z různých skupin.

Příchod k mateřské škole a pohyb před mateřskou školou:

• Před školou se musí dodržovat rozestupy 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (tedy není nutné např. u doprovodu dětí/členů společné domácnosti).
  • Pro všechny osoby nacházející se před budovou školy platí povinnost zakrytí úst a nosu.
  • V prostoru zahrady je pobyt zakázán.

V prostorách mateřské školy:

• Dítě bude pedagogickému pracovníkovi u vchodu a bude mu měřena teplota.
  • Pedagogický pracovník dítě převleče a předá do třídy.
  • Při odchodu z mateřské školy dítě bude předáno u vchodu.
  • Děti a pedagogičtí pracovníci nemusí nosit roušku a to v prostorách MŠ a na zahradě.

Čestné prohlášení

Před zahájením vzdělávání předloží zákonný zástupce žáka prohlášení, ve kterém se písemně seznámí s:

• s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví,
  • taktéž podepíše čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.).
  • pokud žák přeruší z jakéhokoliv důvodu vzdělávání, musí zákonný zástupce pří další účasti na vzdělávání, opětovně toto prohlášení doložit.

Toto čestné prohlášení si mohou zákonní zástupci vyzvednout na obecním úřadě od 6. 5. 2020 a vyplněné odevzdají tamtéž do 21. 5. 2020

Při podezření na možné příznaky COVID-19

Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest), nesmí do školy vstoupit.

Pokud žák vykazuje některý z možných příznaků COVID-19, je nutné umístit jej do samostatné místnosti a kontaktovat zákonné zástupce žáka s ohledem na okamžité vyzvednutí žáka. O podezření informuje škola spádovou hygienickou stanici. Ostatní žáky je pak vhodné umístit do jiné místnosti nebo změnit aktivitu na pobyt venku s povinným nošením roušky, dokud není známý zdravotní stav indisponovaného žáka.

Mgr. Jana Janošková, ředitelka školy

Bc. Iveta Jagošová, zástupce ředitelky školy, vedoucí učitelka MŠ

Otevření ZŠ a MŠ

Otevření+ZŠ+a+MŠ.docx
Typ souboru: DOCX dokument, Velikost: 33,25 kB
Datum vložení: 5. 5. 2020 18:19
Datum poslední aktualizace: 5. 5. 2020 18:25
Autor: Jiří Buzík

dnes, sobota 28. 11. 2020
jasno 4 °C -1 °C
neděle 29. 11. jasno 3/-3 °C

Svátek má René

• Mezinárodní den nekupování ničeho

Zítra má svátek Zina

Jestliže sníh listopadový dlouho zůstane, více než hnůj polím prospěje.

Chodí-li se v adventě bez kožicha, bude se v postě jistě nosit.