Rozsvícení vánočního stromu

V nedělní podvečer se Louka stala místem radosti a očekávání, když se zdejší občané sešli na prostranstvím před KD, aby společně zahájili adventní období a rozsvítili Vánoční strom.

Na první adventní neděli odpoledne se rozvinul vánoční jarmark Základní a Mateřské školy Louka. Děti s paní učitelkami s láskou vytvořily krásné výrobky, jejichž zakoupením mohli ostatní přispět přímo dětem na potřeby školy a školky a zároveň obdivovat pestré výrobky, kterých bylo opravdu mnoho.

Nad velkým oblakem balonků, naplněných heliem s přáním dětí, vyslanými do nebe k Ježíškovi byla vidět radost menších i větších účastníků.

Adventní atmosféru posílilo vystoupení žesťového kvartetu pod vedením pana Tomáše Hrbáčka ml. a Mužského pěveckého sboru, po kterém následoval program místního DFS Lúčánek pod vedením paní Jany Evjákové a za doprovodu CM Háj, jejichž výkony zahřály srdce i v tento chladný podvečer. Ve finále zazněla společná píseň "Došli sme k vám na koledu," která spojila všechny přítomné.

Průběh akce doprovázelo drobné občerstvení, teplé nápoje zmizely bohužel velmi brzy kvůli mrazivému počasí. Na závěr odpočítaly děti s panem starostou rozsvícení stromu, které proběhlo o něco dříve, než bylo v plánu:).

Mockrát děkujeme všem paní učitelkám, dětem a zaměstnancům školy za přípravu jarmarku, zaměstnancům obce za pomoc s přípravami, členkám ČČK za přípravu čaje, Pavlovi Lajzovi za zdokumentování, mládeži za pomoc s balónky, paní starostové za napečení perníčků, paní místostarostce a panu starostovi a všem ostatním, kteří se na přípravě podíleli, všem účinkujícím a hlavně Vám všem, kteří jste akci podpořili i přes velký mráz svojí účastí. Děkujeme a těšíme se na Vás i s Lú

Datum vložení: 7. 12. 2023 0:05
Datum poslední aktualizace: 10. 12. 2023 20:08
Autor: Anička Vašicová

dnes, pondělí 4. 3. 2024
jasno 14 °C 8 °C
úterý 5. 3. skoro jasno 12/6 °C
středa 6. 3. skoro jasno 10/3 °C
čtvrtek 7. 3. déšť se sněhem 7/2 °C

Svátek má Stela

Zítra má svátek Kazimír

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Na Kazimíra pohoda - na kobzole úroda.