Ministerstvo zdravotnictví a zdravotní pojišťovny definovaly síť odběrových center a laboratoří zaměřených na covid-19 1

S cílem zefektivnit a zajistit dostatečné kapacity pro testování na covid-19 přichází Ministerstvo zdravotnictví se státem a zdravotními pojišťovnami garantovanou páteřní sítí odběrových center a laboratoří, která je zohledněna v rámci smluvního vztahu s pojišťovnami. Na tuto síť je navázána regionální síť garantovaných pracovišť, aby byla zajištěna místní a časová dostupnost zdravotních služeb a základní testovací kapacita.

S cílem zefektivnit a zajistit dostatečné kapacity pro testování na covid-19 přichází Ministerstvo zdravotnictví se státem a zdravotními pojišťovnami garantovanou páteřní sítí odběrových center a laboratoří, která je zohledněna v rámci smluvního vztahu s pojišťovnami. Na tuto síť je navázána regionální síť garantovaných pracovišť, aby byla zajištěna místní a časová dostupnost zdravotních služeb a základní testovací kapacita.

„Síť odběrových center a laboratoří je nastavena tak, aby byla zajištěna dostatečná testovací kapacita v regionech a mohla být doplňována dalšími poskytovateli zdravotních služeb, kteří ačkoliv nejsou součástí garantované sítě, jsou Ministerstvem zdravotnictví registrovanými odběrovými místy nebo laboratořemi pro diagnostiku covid-19 v ČR. Veškeré procesy jsou nastaveny tak, aby se výsledek vyšetření dostal k pacientovi maximálně do 48 hodin od odběru,“ řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula.

„VZP garantuje financování sítě odběrových center a laboratoří tak, aby zajistila jejich bezproblémovou funkčnost. Zároveň je připravena operativně reagovat na veškeré další požadavky s tím spojené,“ uvedl ředitel VZP Zdeněk Kabátek.

Aktuální kapacita laboratoří v ČR je 23 000 testů denně. Národní strategie testování počítá s 25 000 testy denně. Přímo řízené organizace Ministerstva zdravotnictví mají aktuální kapacitu téměř 8 000 testů denně, s plánem navýšit ji na 12 750 testů denně.

Aktuální seznam odběrových míst najdete zde: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/

Páteřní síť laboratoří

Páteřní-síť-LAB-a-OM.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 351,72 kB
Datum vložení: 29. 9. 2020 8:57
Datum poslední aktualizace: 29. 9. 2020 9:01
Autor:

dnes, sobota 22. 6. 2024
úterý 25. 6. slabý déšť 19/15 °C

Svátek má Pavla

Zítra má svátek Zdeňka

V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

Červnová bouřka má krátké trvání.