Vyjádření rady obce Louka

Vyjádření rady obce Louka 1

Stanovisko k hrozbě koronaviru 22.3.2020.

Vážení spoluobčané,

po České republice se šíří choroba koronaviru a nouzový stav vyhlášený vládou České republiky přináší opatření, jenž se dotýkají i života v naší obci. Byla zavřena základní i mateřská škola, ordinace praktického lékaře, byly upraveny úřední hodiny obecního úřadu a to na pondělí a středu v době 07:00 do 10:00 a zároveň byla omezena otevírací doba pobočky Pošty Partner na pondělí a středu od 08:00 do 11:00. Dle informací České Pošty doručí pošta důchody všem seniorům, kteří pro ně chodili na pobočku, domů.

Chtěli bychom požádat občany, kteří spadají do povinné karantény, aby ji dodržovali a chovali se zodpovědně vůči ostatním spoluobčanům. Taktéž apelujeme na občany, aby po návratu z nákupů dbali ve zvýšené míře na dodržování zásad základní hygieny.

V pondělí 23. 3. budou seniorům distribuované obecním úřadem ochranné roušky, které jsou na vícero použití s nutností každodenního vyprání a vyžehlení. (vyváření nad 60 °C)

Nejvíce jsou hrozbě virem vystaveni senioři, proto by se měli pokud možno vyhýbat kontaktům s jinými osobami. Veškeré venkovní práce je nutno provádět jen v ochranných rouškách.

Pro občany starší 65 let je vyhrazena doba nákupu v prodejnách potravin od 07:00 do 09:00 hod. Žádáme mladší občany o respektování tohoto vládního nařízení.

Obědy formou dovozu do domu lze objednat např.: ve společnosti KORDÁRNA a.s. Velká nad Veličkou na tel č. 607 267 775 u p. Kočí.

Občanům v karanténě a seniorům může zabezpečit donášku potravin, léků a drogistického zboží obecní úřad. Zájemci o tuto službu kontaktujte tel. č. 724 171 366 nebo 518 338 133.

Vážení spoluobčané, děkujeme Vám za Váš zodpovědný přístup a pochopení.                                                                                                                                                                                                       Rada obce Louka

Datum vložení: 22. 3. 2020 16:29
Datum poslední aktualizace: 31. 3. 2020 17:40
Autor: Jiří Buzík

dnes, pátek 5. 6. 2020
sobota 6. 6. déšť 20/8 °C
neděle 7. 6. déšť 22/13 °C

Svátek má Dobroslav

• Světový den životního prostředí
  • Den rozvoje a vzdělávání dospělých

Zítra má svátek Norbert

Když v červnu severní větry vějí, tu se bouřky opozdějí.

Za suchého června rádi nebýváme, za vlhkého vína chleba nemíváme.