Jak si jednoduše vyrobit jednorázovou roušku pro osobní použití?

Jak si jednoduše vyrobit jednorázovou roušku pro osobní použití? 1

Jednorázová rouška z papírového kapesníku je určena k osobnímu krátkodobému použití a je hotová do minuty! Doporučujeme si jich vyrobit více, abyste u sebe měli stále k dispozici roušky na celý den. Nepoužité roušky uchovávejte ve sterilním sáčku.

Tato jednorázová rouška z papírového kapesníku je určena k osobnímu krátkodobému použití. Je hotová do minuty. Doporučujeme si jich vyrobit více, abyste u sebe měli stále k dispozici roušky na celý den. Nepoužité roušky uchovávejte ve sterilním sáčku.

Co je třeba mít po ruce:

• Balíček hygienických jednorázových kapesníků
  • Jakoukoliv šňůrku, provázek či tkaloun
  • Kancelářskou sešívačku – roušku lze vyrobit i bez sešívačky

Postup:

1. Kapesníček rozložte na rovnou plochu a skládejte do harmoniky z jedné strany na druhou.
  2. Na obou koncích uvažte nebo připevněte sešívačkou stužku, provázek, tkaloun či něco podobného, co máte zrovna doma po ruce.
  3. Uprostřed složené harmoniky roztáhněte tak, aby se vytvořil tvar ústní roušky.
  4. Volné konce úvazku (stužka, provázek apod.) uvažte v zátylku – a je hotovo!

Jak manipulovat s rouškou:
Před samotnou výrobou a před nasazením roušky si umyjte ruce vodou a mýdlem. Roušku sundávejte tak, že opatrně rozvážete zadní úvazek a ihned vyhoďte roušku do koše. Nikdy se nedotýkejte zevního povrchu roušky, může být kontaminován kapénkami, které na ní ulpěly z okolí. Po odstranění roušky si vždy umyjte ruce vodou a mýdlem. Použité jednorázové roušky nevhazujte do materiálově využitelného odpadu!

Datum vložení: 22. 3. 2020 10:23
Datum poslední aktualizace: 31. 3. 2020 17:29
Autor: Jiří Buzík

dnes, sobota 6. 6. 2020
neděle 7. 6. déšť 22/13 °C

Svátek má Norbert

Zítra má svátek Iveta, Slavoj

Je-li červen mírný, nebude v prosinci mráz silný.

O svatém Norbertu chladna jdou ke čmertu.