„A V TEJ LÚCE KAPLIČKA“

Setkání harmonikářů a heligónkářů v Louce

V neděli. 4. února zaplněný sál kulturního domu v Louce bavili harmonikáři a heligónkáři z Moravy a Slovenska.

Pořadem provázel Jan Grabec z Trenčína, dramaturg a moderátor Rádia Jih Cimbálka, který odpoledne plné písniček také zahájil hrou na harmoniku. Během odpoledne vystoupilo 20 účinkujících jak z Moravy, tak ze Slovenska. Všechny příznivce tohoto hudebního žánru potěšil svým vystoupením Jiří Ondra z Uherského Hradiště, Jan Čajka z Velké nad Veličkou, Stanislav Hrbáček z Ludkovic, Ladislav Slovák z Velké nad Veličkoiu, Kamil Machala z Ostrožské Lhoty, Chlapci z Moravy - Slávek Strouhal a Karel Hájek ze Staroviček. Ze Slovenska Sousedi - Zdenka Čechmánková a Dušan Mareček Vrbovce, Heligónkári Spod Bielej Hory Anton a Daška Lukáčovi z Osuské, Záhorácki heligónkári z Částkova a Myjavskí heligónkári z Myjavy, Janko a Janka z Trenčanských Teplic.

Po skončení oficiálního programu hráli účinkující nejen k poslechu, ale taky k tanci. Družná zábava končila ve večerních hodinách s příslibem dalšího konání setkání harmonikářů. Pořadaté děkují za skvělou účast a dary sponzů.

Datum vložení: 14. 2. 2024 18:41
Datum poslední aktualizace: 14. 2. 2024 18:45
Autor: Anička Vašicová

dnes, středa 24. 4. 2024
čtvrtek 25. 4. déšť se sněhem 3/2 °C
pátek 26. 4. slabý déšť 9/3 °C

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Zítra má svátek Marek

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři.