Návštěvnost
Návštěvnost:
ONLINE:2
DNES:78
TÝDEN:78
CELKEM:542995
Turistický výšlap s ČČK
V rámci dobré zdravotní kondice a správného životního stylu jsme se tak jako každý rok již tradičně společně v neděli 9. června vydali na pěší túru. Tentokrát po úpatí Bílých Karpat.
Start našeho putování byl na vlakovém nádraží. Vlakovým spojem 9,16 jsme vyrazili do Velké nad Veličkou, dále jsme pokračovali autobusem do zastávky Mlýny u Kříže - místní část Nové Lhoty.
Po krátkém tekutém povzbuzení celkem pro dvacet účastníků tady začalo naše pěší putování Národní přírodní rezervací Porážky přes krásně rozkvetlé bělokarpatské louky plné polních květin a bylin. Po zdolání dvěstěmetrového převýšení se nám otevřely nádherné pohledy na okolní krajinu, rozsáhlé louky, lesy a vesnice pod nimi.
Krátkou zastávku jsme měli u Pomníčku myslivce, kde jsme minutou ticha uctili památku našeho kamaráda, turisty Tomáše Horáka.
Občerstvovací zastávka s opékáním špekáčků byla ve velmi pěkném prostředí u chaty slavkovských myslivců. Samozřejmě nechyběla ani káva se zákuskem, limonáda a správná dezinfekce, tu nám zabezpečili a dovezli příznivci turistiky, kterým zdravotní stav nedovolil tentokrát jít s námi.
Poté jsme se rozdělily na dvě skupiny. Ti zdatnější pokračovali na vyhlídku nad Slavkovem, kde se otevřely krásné pohledy na krajinu a vesnice v okolí Uherského Brodu, pak přes malebnou vesnici Horní Němčí se zastávkou u stíhačky MIG 19. Stíhačka byla vyrobena roku 1961. Poté, co dosloužila v armádě a byla vyřazena z provozu, ji zakoupil prý za pět litrů slivovice místní rodák a zároveň dlouholetý zkušební pilot Letu Kunovice František Srnec. Méně zdatní pak putovali přes les, louky a přehradu v Luhu přímo do Horního Němčí. Společný cíl cesty obou našich skupin s posezením u piva, kofoly či vynikající zmrzliny byl v penzionu Boďa s možností koupání v místním koupališti U Dana. Někteří jedinci této příležitosti využili, jiní zvolili zase hru minigolfu naproti penzionu.
Nálada byla dobrá, počasí nám přálo. Za bezpečný návrat a převoz přímo na hřiště, kde se konal Dětský den, děkujeme našim hasičům.
Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
---|---|---|---|---|---|---|
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 |
2 |
3
|
4 |
5
|
6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 |
19
|
20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 |
26
|
27 | 28 | 29 |
30 |
1
|
2 |
3
|
4 | 5 | 6 |
Svátek má Zdeňka
Státní svátky a významné dny na dnešek:
Zítra má svátek Jan
Červen studený - sedlák krčí rameny.
Na svatou Agripinu odpočívej jenom ve stínu.
Návštěvnost:
ONLINE:2
DNES:78
TÝDEN:78
CELKEM:542995