Turistický výšlap s ČČK - pozvánka

Turistický výšlap do Horního Němčí

ČČK Louka pořádá   TURISTICKÝ  VÝŠLAP
V NEDĚLI  9.6. 2024

SRAZ:  v 8:50 - dolní autobusová zastávka -  odjezd vlakem v 9:16 do Velké n. Veličkou, pak autobusem do Nové Lhoty, Mlýny u kříže. Odkaz na spoj  ZDE

Trasa: Nová Lhota, Mlýny u kříže - přírodní rezervace Porážky - Pomníček myslivce - myslivecká chata Slavkov (špekáčky) - letoun Mig 19S - minigolf - penzion Boďa (vše v Horním Němčí). Délka trasy asi 11 km. Trasu si můžete prohlédnout  ZDE. Odvoz zpět je zajištěn.

Špekáčky a dobrou náladu vemte sebou !!

Na co se můžete těšit?
Národní přírodní rezervace Porážky je jedna z botanicky nejcennějších lokalit Bílých Karpat. Roste zde přes 300 druhů vyšších rostlin, z nich je velký počet chráněných a ohrožených.Na jaře louka rozkvétá spoustou barevných květů, včetně mnoha druhů orchidejí.
Rozmanité jsou i druhy bezobratlých, z motýlů zde žije například jasoň dymnivkový, ohniváček modrolesklý, modrásek očkovaný.
Myslivecká chata je majetkem Mysliveckého spolku Kasivec - Slavkov. Zde je možné si rozdělat oheň na připraveném ohništi, k dispozici je studna v pitnou vodou, toalety a přístřešek.
 Z vyhlídky nad Dolním Němčím si můžete vyzkoušet znalosti ze zeměpisu. Je zde opravdu krásný výhled na Chřiby, Vizovickou vrchovinu a Bílé Karpaty.
 Stíhačka MIG 19S umistněná v Horním Němčí byla vyrobena roku 1961. Poté, co v armádě dosloužila a byla vyřazena z provozu, ji zakoupil údajně za pět litrů slivovice místní rodák a zároveň dlouholetý zkušební pilot Letu Kunovice František Srnec.
 Minigolf a venkovní bazén u penzionu Boďa je k dispozici podle počasí. Penzion je otevřený a o víkendu se zde i vaří.

NPR PořážkyPomníčekChataMigMinigolf

Datum vložení: 13. 5. 2024 11:00
Datum poslední aktualizace: 23. 5. 2024 11:11
Autor: Anička Vašicová

dnes, sobota 22. 6. 2024
úterý 25. 6. slabý déšť 19/15 °C

Svátek má Pavla

Zítra má svátek Zdeňka

Když v červnu severní větry vějí, tu se bouřky opozdějí.

Na Deset tisíc rytířů desettisíckrát deset tisíc kapek.