Dětský folklorní festival Mladé Horňácko, 50.ročník

„A tá Lúka, to je pěkná dědina, z jednéj strany Háj, z druhéj vinohrady, mezi něma dolina a v ní dědina jak malovaná. Cełá voní kvítím aj ovocnýma stromama. Šak zahradníků takých, jak sú treba strýček Maňák, kerý šeckéj téjto krásy dobre rozumňá, sa u nás nájde věcéj. Stačí sa enom porozhlédnút.“

„A tá Lúka, to je pěkná dědina, z jednéj strany Háj, z druhéj vinohrady, mezi něma dolina a v ní dědina jak malovaná. Cełá voní kvítím aj ovocnýma stromama. Šak zahradníků takých, jak sú treba strýček Maňák, kerý šeckéj téjto krásy dobre rozumňá, sa u nás nájde věcéj. Stačí sa enom porozhlédnút.“

Těmito slovy začíná pásmo dětí z Lúčánku s názvem Na našej zahrádce, které ukazuje kolik kvítí, ovocných stromů i zahradníků v Louce máme. Pásmo bylo vytvořeno tak, aby si při něm na jevišti děti celou dobu hrály.

V září 2021 se, po vynucené pauze, do Lúčánku přihlásilo 8 dětí, proto vedoucí začala docházet do mateřské školky. Tam (jak v to věří) s pomocí paní učitelek snad položily základy budoucího folkloru v Louce. Každopádně na Mladém Hoňácku vystoupilo s Lúčánkem 25 dětí, které si to na jevišti pěkně užily, a dle našeho názoru i potlesku diváků, se jim vystoupení moc povedlo. Mladé Horňácko ukázalo, že folklor i v malých "Horňákoch" žije a bude žít!

Tanečníci dotancovali, muzikanti dohráli a poslední písničky dozněly. Kluci moc pěkně na konec zaverbovali a scéna Mladého Horňácka 2022 utichla. Nezbývá než pochválit a poděkovat všem dětem Lúčánku, které pro diváky celé tři dny vystupovaly a potěšily je krásnou horňáckou muzikou. Poděkování patří nejen dětem a mladým muzikantům, ale také maminkám a babičkám za přípravu našich krásných horňáckých krojů a podporu při zkouškách.

Naše děti z Lúčánku můžete znovu vidět vystupovat na dalších akcích v Louce, například příští sobotu na Koštu trnek a na Horňáckých slavnostech.

Foto: Petr Lancúch, Ondřej Statnik, Jana Evjáková

zdroj fografií: facebook

Na naše děti se můžete podívat tady:

Pokud jste pořad Mladého Horňácka nestihli, můžete se podívat na tomto odkazu: https://www.facebook.com/585112508270721/posts/4962411597207435/?sfnsn=mo

Datum vložení: 28. 4. 2022 18:46
Datum poslední aktualizace: 28. 4. 2022 19:58
Autor: Jana Evjakova

dnes, pátek 29. 3. 2024

Svátek má Taťána

• Velký pátek

Zítra má svátek Arnošt

Březnové slunce má krátké ruce.

V březnu sýkorka volá: rozsívej, rozsívej.