Horňácká cimbálová muzika Háj

Děkujeme paní Marušce Jagošové za krásný obrázek

HCM Háj

Pojďme si dnes představit Horňáckou cimbálovou muziku Háj, která doprovází na vystoupeních DFS Lúčánek. Základ této muziky se “vyklubal” pod rukama pana ředitele ZŠ Lipov Petra Galečky, který vede mladé cimbalové muziky již spoustu let. Složení CM Háj je následující: Hynek Evják z Louky (prim), Anna Sládková z Velké nad Veličkou (terc), Filip Švrček z Louky (obligát), Vladimír Eliáš z Louky a Štěpán Procházka z Vážan (kontry), Dominik Miškeřík z Velké nad Veličkou (kontrabas), Kateřina Evjáková z Louky (klarinet), Kateřina Jurnyklová z Buchlovic (cimbál).

Háj se v této sestavě poprvé představil dubnu 2023 jako cimbálová muzika KZMTŠ (v překladu to znamenalo: kdo zrovna mohéł, ten šéł) ve Veselí, kdy Lúčánek potřeboval pomoc s doprovodem na vystoupení. Na tomto dětském festivalu dostal Lúčánek a muzika ocenění za velmi pěknou spolupráci muziky a dětí. Vystoupení se moc povedlo, užili si to Lúčánek i muzika.

Od té doby se začala muzika pravidelně scházet. Doprovázela Lúčánek na na Bílokarpatských slavnostech v Uherském Brodu, na Kunovském létě v Kunovicích a Horňáckých slavnostech ve Velké. Nejen Lúčánek, ale taky děti ze Zpěváčka Horňácka doprovodila muzika na Koncertu v trávě ve Velké nad Veličkou.

Se Suchovjánkem se muzika zase ukázala ve Strážnici na Mezinárodním folklórním festivalu.

Nadále muzika pravidelně zkouší a pilně se připravuje nejen na Lúčánek, ale také na svoje vlastní vystoupení. První krůčky v této oblasti mají už za sebou a musím přiznat, že jejich vystoupení bylo moc pěkné.

Muziku můžete slyšet a vidět první adventní neděli, kdy bude vystupovat s Lúčánkem.

Dále si můžete dojít poslechnout jak hraje nový cimbál dne 8.12. 2023 od 17.00 hodin na KD v Louce, kde bude muzika hrát k poslechu k Vánočnímu tvoření. CM Háj tímto děkuje obci Louka za propůjčení cimbálu.

Muzika by ráda poděkovala na tomto místě paní Marušce Jagošové, za krásná loga.

Přejeme HCM Háj hodně štěstí, trpělivosti (při zkouškách nejen s Lúčánkem) a krásných písniček.

Datum vložení: 8. 11. 2023 23:51
Datum poslední aktualizace: 7. 12. 2023 16:26
Autor: Jana Evjakova

dnes, sobota 22. 6. 2024
úterý 25. 6. slabý déšť 19/15 °C

Svátek má Pavla

Zítra má svátek Zdeňka

Často-li se v červnu hrom ozývá, kalné léto potom přicházívá.

Svatý Pavel z Noly zaplavuje štoly.