Lúčánek ve školním roce 2017/2018

Tento školní rok jsme s dětmi zahájili již v září stejně jako vloni výletem do Prahy. Zúčastnili jsme se akce, která se jmenuje Malostranské vinobraní. Do Prahy jsme jeli vlakem a zpívali jsme si celou cestu.

Trénink ve vlaku (ale myslíme, že trochu víc ten na zkouškách v Louce)  se vyplatil a během našeho vystoupení na Kampě jsme sklidili obrovský potlesk. Byli jsme moc rádi, že se náš program tolik líbil. Účinkovali jsme s pásmy „Co šecko sa varí z trnek“ a  „Na Úckém mlýně“.  Děti, které se utkaly v soutěži Horňácký zpěváček, si tam zazpívaly sólově. Vystupující doprovodila CM Dur, která na Kampě s námi byla i v předchozím roce. Zvládli jsme i procházku po Praze. Během vycházky naše kroje vzbuzovaly nemalou pozornost turistů českých i zahraničních, mnozí se s námi chtěli fotografovat. Počasí nám vyšlo, sluníčko svítilo a procházka po Karlově mostě byla kouzelná. Tento výlet byl na dva dny,  užili jsme si spoustu legrace.

První adventní neděli jsme vystupovali doma v Louce v pořadu Tajemství Adventu. Děti se předvedly pásmem, ve kterém za nimi do školy přišel i Mikuláš s andělem a čertem. Maličké děti se trošku bály, ale ti velcí byli hrdinové.  Všechny děti pak společně zazpívaly koledy.

A protože Lúčánek není jenom o vystupování, vyrazili jsme s dětmi na soustředění. Mladší trénovali na KD ve Velké nad Veličkou a starší skupina byla na Nové Lhotě. Na těchto akcích nás trpělivě doprovázela CM Lipovjánku,  se kterou jsme začali v roce 2017 spolupracovat. Nacvičování bylo velmi příjemné, děti si zatancovaly, zazpívaly, ale také si nacvičily svoje pásma na nadcházející Mladé Horňácko, festival, kterého se každý rok, letos již po čtyřicáté páté, děcka z Louky účastní.

Také letos se děti z Lúčánku zúčastnily soutěže Horňácký zpěváček.

Na Mladém Horňácku 2018 vystoupil mladší soubor Lúčánek s pásmem „Ja létała vlašťověnka“ a starší s pásmem „Co sa stało s Bětú?“  Tento dětský festival je velmi náročný, protože děti vystupují v pátek na generálce, v sobotu v Lipově a v neděli ve Velké nad Veličkou. Ale naše děti to zvládly na jedničku.

Tyto dvě pásma jsme také předvedli v Louce na vystoupení pro maminky a za měsíc na to na vystoupení pro důchodce. Jak maminkám, tak babičkám i dědečkům se naše vystoupení líbila.

V červnu jsme s dětmi vyrazili na výlet do Dolních Dunajovic. Zúčastnili jsme se akce s názvem Dětské hodečky, které jsou pro nás méně obvyklé. Tento výlet byl na dva dny. První den děti vystupovaly a byly do večera v kroji, ze kterého se pak velmi unavené převlekly do triček a my dospělí jsme mysleli, že padnou únavou. Opak byl pravdou. Děti si našly nové kamarády ze souboru Dunájek, který byl našim hostitelem. Tančily, zpívaly, hrály různé hry a vůbec se jim nechtělo jít spát. Jaké bylo naše překvapení, když se večer, kdy se nám je podařilo nahnat do spacáků, zjevila ve dveřích Nikča spolu s kluky z CM Dur. Nevím, jak to DURka zvládla, ale děti se znovu vrhly do tance a tancovaly sedlácké jak o dušu…  Pak se povídalo, až konečně všichni usnuli. Ráno nás čekal náročný den v Aquaparku Moravia, kde jsme strávili celý den. Unavení jsme nasedli do vlaku a ten nás přivezl až domů k maminkám. Byl tu super výlet.

Poslední předprázdninová akce byla v Louce. Pomáhali jsme oslavit Mužskému pěveckému sboru jejich výročí. Akce s názvem První výroční zpívání se konala v malebném prostředí areálu Pod Hájem. Měli jsme tři vstupy a vyzkoušeli jsme si také volnou sedláckou.

Poslední akcí školního roku 2017/2018 bylo vystoupení ve Velké nad Veličkou na Horňáckých slavnostech. Program se konal v sobotu na Horňáckém stadionu. Toto účinkování bylo vrcholem našeho celoročního snažení a děti to zvládly moc pěkně. Vystoupení na tomto místě má vždy speciální atmosféru. Potom nás všechny již čekaly zasloužené prázdniny.

Vedoucí Jana Evjáková

Datum vložení: 30. 6. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 10. 1. 2020 8:40

dnes, úterý 23. 4. 2024
středa 24. 4. déšť 5/4 °C
čtvrtek 25. 4. déšť se sněhem 3/2 °C

Svátek má Vojtěch

• Světový den knihy a autorských práv

Zítra má svátek Jiří

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Prší-li na svatého Vojtěcha, neurodí se švestky.