Ohlédnutí za rokem 2020

PF 2021

Rok 2020 v DFS Lúčánek

Když se ohlédnu za uplynulým rokem v dětském souboru Lúčánek, musím konstatovat, že rok 2020 nebyl pro náš soubor moc příznivě nakloněný. Dokonce musím za posledním vystoupením sahat hodně daleko do pomyslné kroniky, neboť poslední vystoupení dětí se uskutečnilo v době adventní, a to ještě v roce předminulém, v roce 2019. Vystupovali jsme v Louce na akci Advent v Louce a v Blatničce na akci Vánoční koledování. Tehdy jsme ještě vůbec netušili, co nás v nadcházejícím roce čeká, a tak jsme se hned v lednu s chutí pustili do nacvičování nového představení plného písniček, tanečků a her na Mladé Horňácko.
Všechny velké i malé děti se zájmem nacvičovaly. Počátkem března jsme pilovali naše dílo na soustředění v hotelu Háj a těšili jsme se na dobu, kdy toto pásmo o pečení chleba představíme svým divákům. Bohužel jsme se tohoto okamžiku nedočkali. Tak jak všem jiným kolem, tak i nám plány zhatil virus Covid 19. Spolu s ním přišla přísná vládní nařízení, děti přestaly chodit do školy, zahájily výuku distančně a bylo jim znemožněno navštěvovat jakékoliv kroužky a zájmové aktivity.
Když se na začátku léta situace lehce zlepšila a došlo i k uvolnění opatření, pustili jsme se znovu do zkoušení. Bohužel se nám nepodařilo kvůli prázdninám a dovoleným sladit naše zkoušky k vystoupení termínově, a tak jsme naše nové pásmo ani jednou světu neukázali. Nezoufali jsme. Nehodili jsme flintu do žita a těšili se na září, že vše zopakujeme a znovu doladíme. Druhá vlna Covid 19 však zařídila, že se Lúčánek v roce 2020 už bohužel nesešel. Podle okolních reakcí, zpráv a dopisů od rodičů je zřejmé, že dětem moc chybí kolektiv, scházení se a vše, co je v jejich volném čase tak naplňovalo. Těší se, až se spolu znovu sejdou, zazpívají si, zatancují. A proto všichni doufáme, že rok 2021 přinese lepší časy.
Do těchto všem přeji hlavně pevné zdraví.
Jana Evjáková

Datum vložení: 6. 1. 2021 23:28
Datum poslední aktualizace: 6. 1. 2021 23:42
Autor: Jana Evjakova

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024

Svátek má Marek

Zítra má svátek Oto

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Po teplém Marku se často ochlazuje.