DIVADELNICKÝ ZÁJEZD - ČESKÝ KRUMLOV

DIVADELNICKÝ ZÁJEZD -  ČESKÝ KRUMLOV

Divadelní ochotníci z Louky se opět sešli po půlroční odmlce. Tentokrát to však nebylo na prknech louckého kulturáku, kde svým divadelním představením rozdávají dobrou náladu jak místním, tak i přespolním divákům. První zářijový víkend jsme se vypravili za kulturou i my. Našim hlavním cílem bylo divadelní představení na otáčivém hledišti v Českém Krumlově a krásná příroda Šumavy. Čekalo nás večerní divadelní představení Baron Prášil.

Někteří už divadlo navštívili dříve, ale někteří jej zažívali poprvé. Pro všechny to byl kulturní zážitek a určitě jsme  nabrali inspiraci na naše další divadelní představení. Všem se líbila prohlídka cisterciánského kláštera ve Vyšším Brodě, kde jsme dokonce na požádání průvodce zazpívali v kostele mariánskou píseň.

Druhý den jsme prošli krásnou šumavskou přírodu. Jedna skupina navštívila pramen řeky Vltavy nedaleko Kvildy. Druhá skupina udělala výlet z Čeňkovy pily na Antýgl kolem řeky Vydry, ti zdatnější pokračovali dále Hamerským potokem až na Kvildu. Po celodenním výletě se všichni potkali na Kvildě a ochutnali místní pivo za doprovodu muziky Nauše Pepíka. Večer si někteří, ti otužilejší zaplavali i ve vodách Lipna.

V neděli jsme se po stezce korunami stromů dostali až do výšky 40 metrů. I přes velmi chladné počasí byl pohled z ptačí perspektivy na Lipno a okolí Šumavy okouzlující. Ti mladší stihli tobogán, místní bobovou dráhu a ti odvážnější jízdu na koloběžkách.

Po cestě domů jsme naše putování po jižních Čechách zakončili prohlídkou třeboňského pivovaru a ochutnávkou místního piva Regent.

Díky této úžasné skupině lidí jsme spolu prožili pohodové a krásné tři dny, tak jako spolu prožíváme tři měsíce při nácviku každého divadla. Všichni si odpočinuli od denních starostí a na začátku babího léta uprostřed šumavské přírody načerpali novou energii do dalších pracovních dnů.

Jarmila Hrbáčková

Datum vložení: 6. 9. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 6. 1. 2020 11:46

Svátek má Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Zítra má svátek Jaroslav

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.