SLUHA DVOU PÁNŮ - FÁRÁNÍ A JEDNÍM KROKEM VE TŘECH STÁTECH

Sobota, neděle 10 - 11 září ukončili naši ochotníci divadelní sezónu výletem za krásami naší vlasti. Letos to byly Těšínské Beskydy. První zastávka byla v Ostravě, kde jsme navštívili expozici hornického muzea Landek park. Každý si mohl sáhnout na to, jak fárali naší horníci, jak namáhavá a těžká to byla práce.

Dále naše putování pokračovalo do penzionu Mostař na břehu Žermanické přehrady. Po osvěžení v přehradě a dobré večeři jsme měli možnost shlédnout v České Těšíně divadelní představení "Sluha dvou pánů" od italského autora Carla Goldoniho. V neděli naše putování pokračovalo do jedinečného skvostu celorepublikového i regionálního významu Hrčavské Trojrozmezí. Z malebné vesničky Hrčava, která leží na nejvýchodnějším bodě naší republiky, kde u nás slunku vychází jako první, jsme se vydali na 7 km túru - rozmezí Česka, Slovenska a Polska. Na Slovenskou stranu  jsme se kvůli opravě mostu nedostali, zato polskou vesničku Jatelinka jsme důkladně prošli i s návštěvou místního kostelíka. Odtud byl výhled do tří republik jako na dlani. V Hrčavě jsme měli možnost si prohlédnout cyrilometodějský dřevěný kostelík, ve kterém se každoročně pořádají poutě a taky studánku s léčivou vodou. Pivní gurmáni ochutnali pivo Hrčavský Grunt čepovaný v hospůdce Na Vyhlídce. Naše putování bylo zakončeno obědem v restauraci Grůň v Mostech u Jablůnkova. Výlet byl velmi zdařilý a za jeho organizaci děkujeme paní Jarmile Hrbáčkové.

Datum vložení: 12. 9. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 6. 1. 2020 11:47

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024

Svátek má Marek

Zítra má svátek Oto

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Svatého Marka deštivo - sedm týdnů blátivo.