Ohlédnutí za rokem 2013

Klub přibral do svého středu nového člena Tomáše Gazárka. Současný stav byl v roce 2013 10 členů. Náčelník klubu je Ing. Šmehlík Miroslav.

Činnost která byla v plánu podle kalendáře Svazu leteckých modelářů ČR, nebyla splněna  na 100%. V plánu bylo uspořádat podle kalendáře I soutěž kategorie "H" dvakrát kategorie " A3", pětkrát kategorie rádiem řízených modelů "RC V1 - Horňácký pohár". Třikrát rádiem řízených modelů s pohonem elektro - motorem kat RC EO "Lúcká elektra" a pro děti Drakiádou. Pro nepříznivé  počasí se neuskutečnily dvě soutěže kategorie RC V1.

Kat. A3: V této kategorii létalo  v celé České republice celkem 44 soutěžících. Naši modeláři se účastnili 11 soutěží a umístili se na 24 místě Škopík Jan a Maňák Pavel na 42 místě.

Kat. RCV1: Celkem mělo být 5 soutěžících, ale pro nepříznivé počasí se 2 soutěže nekonaly. Nejlépe si vedl Maňák Pavel č. 31, na 2. místě Jagoš Libor a na 3. místě Škopík Jan č. 231. Putovní Pohár Horňácka si odnesl Maňák Pavel

Kat. RCEO: Nejlepším modelem z Louky byl Pavel Maňák, který se dělil o 1. místo s Vladislavem Horníkem z Uničova a Tomášem Hlavinkou z Litovle. Jagoš Libor skončil na 7. místě. Maňák Miroslav na 18. místě a Škopík Jan na 28. místě. Celkem létalo v celé ČR 54 modelů. Mimo tento celostátní žebříček, kde se počítají 3 a více nejlepších výsledků, bylo v Letovicích mistrovství ČR v kategorii RCEO a naší modeláři Pavel Maňák se umístil z 18 soutěžících na 6. místě a Miroslav Maňák na 11. místě.

Škopík Jan, Louka č. 231

DRAKIÁDA

Na nedělní drakiádě 29.září se na kopci u nádraží sešlo 44 soutěžících dětí z 8 obcí a měst. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - v doma vyrobeného a namalovaného draka a v dosažené výšce. Počasí nám opět přálo, bylo slunečno 24°C, vítr nárazový do 3m/sec. Některé děti měly problém dostat draka do nějaké větší výšky, ale komu se podařilo vyletět nad 50m, tak už snadněji dosáhl 80m a výše. draci vyrobení doma létají lépe.

V kategorii namalovaných draků zvítězili:

1. Jagoš Dominik        Louka 62                               25 bodů

2. Sabotová Ria          Louka 311                             18 bodů

3. Kočí Robert            Veselí nad Moravou               17 bodů

V dosažené výšce zvítězili:

1. Koryčanský Jan          Hroznová Lhota                  170 metrů

2. Škopíková Sabina       Hodonín                              165 metrů

3. Škopíková Valentýna   Chropyně                           160 metrů

Poděkování patří všem sponzorům: Elektro Maňák, Smíšené zboží Maňáková Hana, Průmyslové zboží Jagoš Dalibor, potraviny Kučera, Obec Louka a Klub leteckých modelářů Louka, dále všem, kteří pomáhali při soutěži.

zpracoval: Jan Škopík

Modelářská činnost začíná již od 1.ledna 2013. V lednu modeláři uspořádali 2 soutěže:

13. ledna byla soutěž rádiem řízených modelů RC V1, kde se účastnilo 7 modelářů z Louky a Hodonína. zvítězil:

1) Pavel Maňák z Louky

2) Škopík Jan z Louky

3) Hučík Václav z Blatničky

27. ledna pořádali modeláři z Louky další 2 soutěže volných modelů kategorie "A3" a jednu soutěž kategorie "H" (házedla). Model se hodí z ruky a má letět 60 sekund - 10 startů.

A3 je soutěž modelů, které se vypustí za šňůry 25m a model letí neřízen sám 60 sec. Létá se v každé soutěži 5 startů. V kategorii "A3" po rozlétání byl:

1) Gablas Bonislav ze Zlína

2) Gloziga František z Holešova

3) Pavel Němec za Zlína

v kategorii "H" byl:

1) Mitáš Lubomír z Kunovic

2) Navrátil Pavel z Břeclavi

4) Maňák Pavel z Louky

Dále se modeláři z Louky zúčastnili v lednu dalších 4 soutěží pořádaných jinými kluby - Břeclav, Zlín. Modeláři létají s modely za každého počasí pokud není vítr o rychlosti větší než 7 m/sec. a pokud terén není nezpůsobilý a mohlo by dojít ke zranění.

Zpracoval Jan Škopík

Datum vložení: 31. 12. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 10. 1. 2020 8:56

Svátek má Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Zítra má svátek Jaroslav

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.