Soutěž v kategorii RCEP dne 15.5. 2022

Společné foto

Na místním letišti proběhla soutěž leteckých modelářů v kategorii RCEP.

Jaké jsou základní pravidla soutěže leteckých modelů v kategorii RCEP?
Letadlo soutěžícího musí splňovat dané rozměrové a váhové limity. Model je vybaven elektromotorem a je ovládaný vysílačkou. Při startu je model vynesen do maximální výšky 190m pomocí elektromotoru.  Pak model využívá klouzavý let a termiku (stoupavé proudy vzduchu). Úkolem soutěžícího je udržet model ve vzduchu po dobu 7 minut a poté přistát přesně na daný
bod. Každá vteřina do a nebo přes stanovený čas se odečítá od výsledku. Za nepřesné přistání jsou také odečítány body. Každý soutěžící má pět pokusů, z čehož se nejhorší nepočítá.
 Dnešní soutěž proběhla na letišti LMK Louka za velmi příznivého počasí a zůčastnilo se jí 13 soutěžících. Místní pořádající klub upravil startovací a přistávací plochu, připravil malé občerstvení pro všechny. Soutěž proběhla v přátelské a pohodové atmosféře. Rěditelem soutěže byl Dalibor Jagoš a ostaní členové místního klubu pomáhali při organizování soutěže. Vyzkoušeli jsme poprvé v praxi nové časoměrné zařízení (dodal Jaromír Galečka) a také jsme výsledky zpracovávali na počítači. Každý ze soutěžících si tak mohl prohlédnout průběžné výsledky po každém kole. Z našeho klubu skončil na bronzovém místě Pavel Maňák, dobré výsledky však dosáhli i ostatní soutěžící: Jaromír Galečka, Dalibor Jagoš, Jan Škopík a Dušan Škopík.

Na závěr patří poděkování sponzorům soutěže:
2G Lipov, Stavebniny a průmyslové zboží Jagoš, obec Louka a řeznictví Kružica

Společné foto

další fotografie jsou ZDE

V tomto roce nás čeká další soutěž 19. června, na kterou vás srdečně zveme.
Oficiální vásledky najdete na modelářské webu ZDE

Stupně vítězů

Datum vložení: 21. 5. 2022 20:00
Datum poslední aktualizace: 22. 5. 2022 8:46
Autor: Dalibor Jagoš

dnes, pátek 1. 7. 2022

Svátek má Jaroslava

• Světový den architektury

Zítra má svátek Patricie

Nebyl-li červen dostatečně děštivý, dodá vodu až červenec a přidá ještě mnohé bouře.

Na mokrý červenec následuje bouře a krupobití.