Osmý Lůcký košt gulášů

sdh

Sbor dobrovolných hasičů pořádá 28.5.2022 v areálu Pod Hájem košt gulášů. Začátek koštování ve 13:00 hodin.

Konečně jsme se dočkali a Košt gulášů se mohl po několika letech uspořádat v tradičním termínu – posledním víkendu v květnu. V sobotu 28.05. v 9:00 hodin proběhlo zahájení již osmého ročníku dobročinné akce. Sluníčko nám sice přálo, ale do areálu Pod Hájem se přes stromy moc paprsků k návštěvníkům nedostalo a bylo poněkud chladněji. To ovšem nevadilo a my jsme tak mohli na naší akci přivítat rekordní počet ochutnávačů a příznivců různých druhů gulášů. Letošní ročník byl odlišný také tím, že se konečně po několika letech přihlásily dva týmy hasičů z našeho 9. okrsku. Děkujeme SDH Lipov a SDH Nová Lhota, kteří prokázali týmovost a podpořili naši akci.

Z celkového počtu deseti týmů nebylo jednoduché vybrat vítěze. Opět měla odborná porota složená z okolních kuchařů nelehký úkol v určení vítěze. Nakonec rozhodla následovně: 3. místo SDH Kostelec, 2. místo Myslivci Louka a 1. SDH Louka. Ze stran diváků nejvíce hlasů získali Myslivci Louka.

Výtěžek poputuje, jako každý rok, na dětské oddělení Nemocnice Kyjov.

Všem návštěvníkům děkujeme za podporu, kterou nám každý rok dáváte a za dobrovolné finanční příspěvky pro nemocnici.

Pro náš sbor je ctí podpořit dobročinné účely, nicméně největší poděkování patří také zúčastněným týmům, kteří do uvaření gulášů vkládají své finance. Snažíme se finančně podpořit přihlášené týmy, bohužel naše kasa také není bezedná, a o to více si ceníme, že naši akci podporujete a částka za prodané porce může putovat na dobrou a účelnou věc.

Datum vložení: 19. 7. 2022 10:21
Datum poslední aktualizace: 30. 11. 2022 11:54
Autor: Eva Dřímalová

dnes, středa 24. 4. 2024
čtvrtek 25. 4. déšť se sněhem 3/2 °C
pátek 26. 4. slabý déšť 9/3 °C

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Zítra má svátek Marek

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Kolik mrazů do svatého Jiří, tolik do svatého Václava.