VÝSTAVA OVOCE A ZELENINY

Víkend 28.a 29. září byl ve znamení ovoce a zeleniny. V prostorách kulturního domu bylo možno shlédnout různé odrůdy ovoce, zeleniny a výpěstků našich sadařů. Tvorba dětí ze zdejší základní a mateřské školy. Tak jako již tradičně byla zařazena soutěž O nejlepšího dýňového strašáka. Do soutěže O jablko Horňácka se zapojilo letos sedm obcí a to: Tasov, Lipov, Javorník, Velká nad Veličkou, Nová Lhota, Hrubá Vrbka a Louka. V doprovodném programu zazpívali členové Mužského pěveckého sboru v Louce, a k poslechu zahrála mladá muzika NEOLID.

Taky představili svou tvorbu děti z Tvořivých dílniček, které byly při Horňáckých slavnostech ( Michaela Hudečková, Bronislav Smetka a Tobiáš Zemánek). Podával se čerstvě připravený jablečný mošt od pana Frole, Maňáka a Šmehlíka. Na ochutnání ředitelská polévka, jablečná a trnková buchta s kávou nebo čajem, kterou pro všechny připravily zaměstnankyně obecního úřadu. Přednášku o sadaření pan Tomčal a Prášek z Velké nad Veličkou.

V soutěži o nejlepšího dýňového strašáka se umístili na :

1. Kateřinka a Terezka Sečkařovi, Louka č. 322,

2. Adrianka a Broněk Smetkovi, Louka č. 134

3. David Škopík, Lipov č. 16

Taky šikovná byla děvčata Ria a Lucinka Sabotovi. Rovněž tak hoši Lukáš a Tibi Zemánkovi.

V soutěž O jablko Horňácka byla  1. Louka, 2. Javorník, 3. Lipov. Všem děkujeme za podporu naší činnosti a za poskytnuté exponáty.

Za přípravu této výstavy děkujeme paní Hance Hrbáčkové, členkám kulturně školské komise, členům zahrádkářského svazu, paním učitelkám základní a mateřské školy, rovněž tak všem pěstitelům za poskytnutí výpěstků ze svých zahrad.

Datum vložení: 30. 9. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 10. 1. 2020 9:25

dnes, sobota 6. 6. 2020
neděle 7. 6. déšť 22/13 °C

Svátek má Norbert

Zítra má svátek Iveta, Slavoj

V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

O svatém Norbertu chladna jdou ke čmertu.