Rande v době Covid-19

Rande v době Covid-19 1

Buďme k sobě upřímní - láska za časů covidu opravdu není jednoduchá.

Pravidla a doporučení

Buďme k sobě upřímní - láska za časů covidu opravdu není jednoduchá. Současná doba randění moc nepřeje, ale pokud jste dostatečně opatrní, dá se i navzdory globální pandemii jít s někým na rande.

S kým jít ven?

Pokud jeden z vás dvou (nebo oba) již covid-19 prodělal, můžete se radovat riziko nákazy je v takovém případě malé. Pokud jste ale ještě covid-19 neprodělali, důrazně se svého partnera zeptejte na riziko nákazy. Jedná-li se o osobu, kterou již znáte, zcela určitě si dokážete udělat dobrý obrázek o tom, jak velké je riziko nákazy. Student žijící sám bude zcela určitě méně rizikovou osobou než někdo, kdo sdílí byt s dalšími osobami a prezenčně pracuje. Pokud vás zve ven někdo, koho vůbec neznáte (například přes Tinder), doporučujeme s osobním setkáním počkat až na lepší epidemiologickou situaci.

Kam jít?

V současné době moc možností nemáte. Vzhledem k zákazu volného pohybu osob doporučujeme pobyt v parku či v přírodě - po cestě můžete navštívit okénko místní kavárny, kterou tak můžete v těchto těžkých časech podpořit. Randění v roušce je pochopitelně nepříjemné, ale sundejte si jí jen na vlastní riziko. Výjimku z obecné povinnosti nosit roušku mají jen členové domácnosti. Nezapomínejte, že v současné době se dá randit i přes internet - namísto osobního setkání si naplánujte videohovor (Zoom, Facebook, Instagram, WhatsApp apod.)

Další rady

Pokud se u vás v dnech po schůzce objeví některý z příznaků covid-19, neprodleně to svému partnerovi oznamte. A nezapomeňte - do 21:00 musíte být doma, jinak riskujete porušení nočního zákazu vycházení.

Datum vložení: 6. 11. 2020 22:16
Datum poslední aktualizace: 6. 11. 2020 22:17

Svátek má Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Zítra má svátek Jaroslav

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.